25-lecie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi  25-lecie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi

7 listopada 2017 r. przypadały uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. Eucharystią odprawioną przez związanych ze szkołą kapłanów rozpoczął się jubileuszowy dzień.

W sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych na wspólnej modlitwie i świętowaniu zgromadziło się kilkaset osób, byłych i obecnych uczniów SLO oraz pracowników, nauczycieli i sympatyków tej zacnej szkoły. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz oświatowych, samorządowców oraz delegacji instytucji współpracujących ze szkołą.

Mszy świętej w intencji założycieli szkoły, nauczycieli, wychowawców oraz uczniów, a także absolwentów przewodniczył ks. Roman Jachimowicz SDB, prowincjał salezjanów Inspektorii Pilskiej.

Po zakończeniu mszy św. wszyscy udali się do dolnego kościoła aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów szkół salezjańskich, mówiące o życiu św. Jana Bosko.

Po zakończeniu przedstawienia szkolnego przemawiali zaproszeni goście i składano życzenia dalszego rozwoju liceum na ręce jego obecnego dyrektora ks. Stefana Makurackiego. Po części oficjalnej i artystycznej można było udać się do budynku szkolnego na smaczny posiłek i poczęstunek tortem jubileuszowym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *