Podsumowanie konkursu o Janie Pawle II  Podsumowanie konkursu o Janie Pawle II

Już po raz drugi Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zorganizował konkurs poświęcony pamięci polskiego papieża pt. „Święty Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”.

Podsumowanie konkursu o Janie Pawle II

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miał na celu pogłębienie wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Jana Pawła II, a także rozwijanie wyobraźni oraz plastycznych umiejętności.

Uroczyste podsumowanie, na którym wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe dla 35 laureatów odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Mariola Błaszczuk – wicedyrektor PZPOW w Wejherowie przygotowała dla laureatów zagadki. Ochotnicy odpowiadali m.in. na takie pytania jak: Jak na imię miał Jan Paweł II?, Kiedy odbyła się pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny?, Kto był drugim papieżem?, Ile lat miał najmłodszy papież w chwili objęcia Tronu Piotrowego?, Jakie imię najczęściej przybierali papieże?, Ile pielgrzymek w sumie odbył Jan Paweł II? Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały drobne upominki.

Całą uroczystość uświetnił występ młodzieży z koła Studio Wokalu prowadzonego przez Weronikę Korthals-Tartas. Wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać trzech różnych utworów w wykonaniu Klaudii Łaty, Przemysława Bruhna i Gracjana Gołębiewskiego.

Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Jacek Thiel

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *