Światowy armwrestling w Rumi!

Światowy armwrestling w Rumi!

- kategoria Imprezy w mieście, Sport
@Wojtek Hintzke
Światowy armwrestling w Rumi!  Światowy armwrestling w Rumi!

Legendy armwrestlingu, najsilniejsi zawodnicy na świecie, rekordowa pula nagród i wielkie sportowe emocje – tak w skrócie można zapowiedzieć Puchar Świata Zawodowców w Siłowaniu na ręce Złoty Tur World Cup 2017, który w dniach 18-19 listopada odbędzie się w Rumi (woj. pomorskie). Tuż po tych zawodach, na tej samej arenie i przy równie spektakularnej oprawie do rywalizacji przystąpią siłacze niepełnosprawni (20-21 listopada).

ZŁOTY TUR WORLD CUP

Puchar Świata Zawodowców w armwrestlingu to najbardziej rozpoznawalna i najbardziej prestiżowa impreza w siłowaniu na ręce na świecie. Na specjalne zaproszenie organizatorów, w zawodach weźmie udział około 200 najsilniejszych zawodników i zawodniczek z ponad 25 krajów i 6 kontynentów, w tym z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii, Europy oraz Azji. To zawodnicy posiadający tytuły mistrza świata, Europy, Azji, czy Ameryki. Reprezentacja Polski liczyć będzie około 20 zawodników. Kilku z nich z pewnością ma wielkie szanse na medale.

W armwrestlingu osiągnęłam już wszystko z tytułem mistrzyni świata włącznie i z wygraną w Pucharze Świata Zawodowców w roku 2012. Wciąż mam jednak wielki apetyt na wygrywanie i w Rumi postaram się, tak jak w roku ubiegłym, powalczyć o podium, choć nie ukrywam, że marzy mi się złoty medal – mówi Marlena Wawrzyniak z klubu Arm Fanatic Sport Grudziądz, najlepsza polska armwrestlerka.

SUPERPOJEDYNKI

W tym roku organizatorzy dodatkowo pokażą sympatykom tej dyscypliny sportu coś całkowicie nowego. Z radością zapowiadam coś, czego jeszcze nie było w historii armwrestlingi. Postanowiliśmy poszerzyć program zawodów o pięć międzynarodowych pojedynków w systemie Armfight na prawą rękę. Armfight to pojedynki w swoich zasadach przypominające zawodowe walki bokserskie. Do udziału zaprosiliśmy najwyżej sklasyfikowanych zawodników w światowym rankingu zawodowców. Walki odbywać się będą tylko na prawą rękę, a każda z nich jest zakontraktowana na 6 rund. Tutaj nie będzie łatwych wygranych, pojedynków Dawida z Goliatem. Tutaj ze stołu będą lecieć drzazgi, a poziom emocji sięgnie zenitu – mówi Igor Mazurenko, Prezydent Professional Armwrestling League USA.

Wśród 10 siłaczy zaproszonych do pojedynków Armfight jest gdynianin Dawid BartosiewiczPojedynki ArmFight to crème de la crème siłowania na ręce. Tutaj trzeba mieć siłę słonia, kondycję konia i technikę geparda. 6 rund ekstremalnych obciążeń potrafi mocno dać się we znaki. Dam z siebie wszystko, choc mój rywal, Brazylijczyk Eduardo Tiete, jest niezwykle silny. Przegrałem z nim ostatnio w Las Vegas i zrobię wszystko, aby przed polską publicznością wziąć rewanż – mówi Dawid Bartosiewicz.

JAK DAWID Z GOLIATEM

Największym wydarzeniem „ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2017”, oprócz pojedynków Armfight, będzie wyłonienie w kategorii OPEN najsilniejszego zawodnika roku 2017. Większość zawodników prezentuje potężne postury, powyżej stu kilogramów. Czasami do czołówki wchodzą też zawodnicy kategorii lżejszych, a pojedynki, w których Dawid wygrywa z Goliatem wcale nie są rzadkością.
Jest to możliwe, gdyż wbrew pozorom, armwrestling to przede wszystkim technika, a nie tylko zwierzęca wręcz siła. W tym sporcie istnieje około 50 różnych technik, które dobiera się do swoich indywidualnych preferencji, ale także do stylu walki rywala.
O tym jak bardzo emocjonujący jest to sport można przekonać się osobiście. Wstęp do hali MOSiR w Rumi jest bezpłatny. W sobotę 18 listopada odbywają się walki na lewą rękę, zaś w niedzielę 19 listopada siłacze walczyć będą na rękę prawą.

NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE

Tuż po zakończeniu zmagań najsilniejszych armwrestlerów na świecie, w tym samym miejscu, na tej samej scenie i w tej samej, niesamowitej oprawie w dniach 20-21 listopada odbędzie się Puchar Świata w Armwrestlingu Zawodników Niepełnosprawnych. Również i na tą imprezę przyjadą czołowi światowi siłacze. Pomimo, że są to osoby niepełnosprawne, będzie to również widowisko pełne pokazu siły, umiejętności, determinacji, emocji, ale i również tolerancji.
Warto przyjść i dopingować, bo będzie to pokaz niesamowitego hartu ducha, pokonywania barier i dowód na to, że niemożliwe nie istnieje.

Armwrestling Niepełnosprawnych to bardzo ważna część naszych zawodów. Ich uczestnicy są prawdziwymi aletami, na co dzień pokonują wiele barier, aby trenować. Zawsze walczą na tysiąc procent możliwości i dają nam wielką lekcję pokory i sportowych ambicji – mówi Aleksander Koy, współorganizator, prezes Fundacji FORDREAM.

PRZYJAZNE MIASTO RUMIA

W rywalizacji sportwców niepełnosprawnych zobaczymy ponad 100 zawodników i zawodniczek z 5 kontynentów. Także i na te zawody wstęp jest bezpłatny.

Bardzo się cieszę, że światowy armwrestling już po raz trzeci z rzędu zagości w Rumi. To przecież bardzo prestiżowe zawody, które przyciągają zarówno zawodników, jak i kibiców z całego świata, a sam armwrestling jest bardzo atrakcyjną dyscypliną sportu, zarówno w wykonaniu zawodowców, jak i zawodników niepełnosprawnych. Zeszłoroczna edycja przyniosła mnóstwo pozytywnych emocji, jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie. Wszystkim zawodnikom życzę spektakularnych pojedynków, a kibicom niezapomnianych wrażeń!– mówi Michał Pasieczny, Burmistrz Miasta Rumia.

Puchar Świata w Armwrestlingu – Rumia 2017 odbędzie się na hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49. Złoty Tur w dniach 18-19 listopad. Puchar Świata Niepełnosprawnych w dniu 20-21 listopada 2017 roku. WSTĘP WOLNY.

Organizatorzy:

Miasto Rumia, Federacja Armwrestling Polska, Fundacja FOR DREAM, Mazurenko Armwrestling Promotion na licencji Professional Armwrestling League USA Inc.
Oficjalne strony imprezy: www.armpower.net , www.zlotytur.com oraz www.rumia.eu

PROGRAM ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2017

(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

Sobota, 18.11.2017 – walki na lewą rękę
09.00 – 16.00 eliminacje
18.00 – 21.00 półfinały i finały; kategoria OPEN (wyłonienie najsilniejszego zawodowca 2017 r.)
21.00 – 23.00 VENDETTA in Rumia – ARMFIGHT # 48 v1 (3 zawodowe, 6-ciorundowe pojedynki)

Niedziela, 19.11.2017 - walki na prawą rękę
09.00 – 16.00 eliminacje
18.00 – 21.00 półfinały i finały; kategoria OPEN (wyłonienie najsilniejszego zawodowca 2017 r.)
21.00 – 23.00 VENDETTA in Rumia – ARMFIGHT # 48 v2 (3 zawodowe, 6-ciorundowe pojedynki)

Kategorie wagowe:
Mężczyźni lewa, prawa ręka: 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, 105, +105kg, OPEN
Kobiety lewa, prawa ręka: 52kg, 57kg, 65kg, +65kg
Kobiety lewa, prawa ręka:
52kg, 57kg, 65kg, +65kg

WSTĘP NA TRYBUNY – BEZPŁATNY (Sektor VIP - płatny)

PROGRAM PUCHAR ŚWIATA W ARMWRESTLINGU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – Rumia 2017
(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

Poniedziałek, 20.11.2017 – walki na lewą rękę
11.00 – 11.30 Ceremonia otwarcia
11.30 – 15.00 Eliminacje
15.00 – … Półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

Wtorek, 21.11.2017 - walki na prawą rękę
11.00 – 15.00 Eliminacje
15.00 – … Półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ PFRON

Światowy armwrestling w Rumi!