Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców  Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców

W dniu 17.11.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, które odbędą się 29.11.2017 roku w Gdyni.

W rywalizacji wzięły udział 2 zespoły reprezentujące powiat pucki oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, która pokonała I Liceum Ogólnokształcące z Pucka 2:0. Jest to pierwszy w historii awans zespołu z „Samochodówki” do Finałów Wojewódzkich w tej konkurencji. Jest to olbrzymi sukces wejherowskiej szkoły, za co należą się im słowa uznania. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Ogromne podziękowania należą się Dyrektorowi ZSP nr 2 w Wejherowie – Pani Krystynie Grubba, za udostępnienie hali sportowej na nasze zawody. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (Damian Borkowski, Mateusz Fetta, Dawid Galik, Tomasz Jeżowski, Kacper Krause, Mikołaj Lademann, Marco Pałasz, Kacper Podajewski, Maciej Potrykus, Radosław Sałata, Bartosz Styn, Paweł Wenta, opiekunowie drużyny – Maciej Syska oraz Adam Duda)
II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Pucku

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *