Zatoki autobusowe w Janowie  Zatoki autobusowe w Janowie

Nowe zatoki autobusowe budowane są przy ul. Gdańskiej. Inwestycja realizowana jest przez firmę SKANSKA S.A. za kwotę 340 000 zł, przy współfinansowaniu przez SM JANOWO.

Ta inwestycja to kolejny przykład bardzo dobrej współpracy pomiędzy władzami miasta a podmiotami zewnętrznymi, jaką można zaobserwować od początku kadencji. Urząd Miasta wraz z SM Janowo wspólnymi siłami wybuduje nowe zatoczki autobusowe oraz ścieżkę rowerową. Znacznie poprawi to bezpieczeństwo i komfort mieszkańców Janowa – informuje Przewodniczący Rady Miejskiej Ariel Sinicki.

Zatoki autobusowe w Janowie

Nawierzchnia zatok autobusowych będzie wykonana z betonu cementowego wraz z krawężnikami profilowanymi. Takie rozwiązanie techniczne spowoduje dłuższą eksploatację zatok oraz zmniejszenie zużycia autobusów. Wysokość krawężników jest dostosowana do podłogi autobusów, przez co poprawi się komfort obsługi pasażerów.

Dodatkowo przy zatoce autobusowej na relacji od ul. Pomorskiej do ul. Dąbrowskiego zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, która będzie stanowiła połączenie pomiędzy nowym rondem a osiedlem znajdującym się przy ulicy Gdańskiej
i Wrocławskiej.
Termin wykonania zadania upływa w połowie grudnia. Urząd miasta przeznaczył na tę inwestycję kwotę 240 000 złotych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *