Niebezpieczne przejście

Niebezpieczne przejście

- kategoria Listy od czytelników
@Gazeta Rumska
Niebezpieczne przejście  Niebezpieczne przejście

Z kolejnym problemem zgłosił się do nas pan Zygmunt T. i Gerard D. Chodzi o skrót do szkoły przy ul. Świętojańskiej.

Niebezpieczne przejście  Ten odcinek drogi jest codziennie pokonywany przez dzieci idące na zajęcia do szkoły, a niestety daleki jest od doskonałości. Drogą tą chodzi również młodzież szkolna udająca się do przystanku autobusowego. Ponieważ coraz szybciej zapada zmrok, przejście to staje się coraz bardziej niebezpieczne.

Wspomniany łącznik nie posiada żadnego oświetlenia, po deszczu brodzi się tam po kostki w błocie i łatwo się przewrócić. To niespotykane, żeby przez 40 lat nie dokończyć takiego fragmentu drogi pomimo, że wszyscy płacimy na to podatki.
Rozmawialiśmy z miejscowymi radnymi M. Mrowicką i M. Kryża, którzy zobowiązali się przedłożyć wniosek o realizację tej inwestycji do Komisji Gospodarczej, która ma zastanowić się czy w nadchodzącym roku Urząd Miasta wykona tą inwestycję, czy odłoży ją na kolejne kilkanaście lat.

Jako mieszkańcy domagamy się tego, aby Urząd Miasta zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci i jakość życia mieszkańców, zamiast zajmować się ciągle organizacją kolejnych imprez sportowo rozrywkowych.

Niebezpieczne przejście