Trójmiasto na półmetku cyklu CITY TRAIL

Trójmiasto na półmetku cyklu CITY TRAIL

- kategoria Sport
@Gazeta Rumska
Trójmiasto na półmetku cyklu CITY TRAIL  Trójmiasto na półmetku cyklu CITY TRAIL

Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście odbył się w niedzielę, 26 listopada na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku. Zawody wpisały się już na stałe w kalendarze trójmiejskich biegaczy – linię mety biegu głównego minęło 370 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 105 młodych adeptów biegania.

Zwycięzcą biegu został 36-letni Michał Czapiński, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 17:39. Michał na co dzień jest triathlonistą, ale równolegle uzyskuje dobre wyniki w bieganiu. Dziś biegało mi się bardzo dobrze, mimo że jeszcze jestem na roztrenowaniu. Widząc, że nie ma zawodników, którzy regularnie wygrywają CITY TRAIL w Trójmieście postanowiłem rozegrać bieg już w jego pierwszej fazie. Ruszyłem mocno, zyskałem przewagę, a od 3. kilometra starałem się biec swobodnie kontrolując sytuację za moimi plecami. Pozwoliło mi to ostatnie 2 kilometry przebiec dość spokojne, luźno na zbiegach, tak żeby nie narazić się na jakiś uraz. Niebawem zacznę przygotowania do nowego sezonu, w którym docelowe starty dotyczą triathlonu. Jako, że wywodzę się z biegania, które jest moją najmocniejszą triathlonową stroną, zamierzam wziąć udział w wielu imprezach biegowych. Jestem zawodnikiem solidnej budowy, więc przede wszystkim skupiam się na dystansach 5-10 km, gdzie moja skuteczność jest największa. Bieg z cyklu CITY TRAIL są dla mnie świetną formą przetarcia i pozwalają mi nie wypaść z rytmu startowego w okresie zimowym – podkreślił po zawodach zwycięzca.

W rywalizacji pań triumfowała Ewelina Paprocka, która umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. To już jej trzecie zwycięstwo w sezonie. Dzisiejszy czas to 19:29. - Aktualnie jestem w okresie roztrenowania. Mimo, że odpoczywam startowałam przed kilkoma dniami w mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych. Trasa we Wrocławiu była niezwykle ciężka głównie ze względu na grząskie i błotniste podłoże. Zdecydowanie wolę cross właśnie taki, jak na CITY TRAIL w Gdańsku – wymagający ze względu na naturalne wzniesienia terenu – podkreśliła na mecie Ewelina. – W przyszłym sezonie chciałabym poprawić rekordy życiowe na 5, 10 km i w półmaratonie. O maratonie nie myślę, ze względu na to, że brak czasu nie pozwoli mi na wykonanie pełnowartościowego treningu. Mam nadzieję, że uda mi się odnieść zwycięstwo w trójmiejskim CITY TRAIL. Zapewne wystartuję w biegach drugiej części sezonu – dodała.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się już w 2018 roku: 14 stycznia (Gdynia), 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca (Gdynia). Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na drugą połowę marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.

Poza Trójmiastem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trójmiasto na półmetku cyklu CITY TRAIL