Kurtyny 2017 zostały wręczone  Kurtyny 2017 zostały wręczone

Podczas Gali Finałowej II edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack w dniu 2.12.2017 r. wszystkim tegorocznym uczestnikom zostały wręczone "Kurtyny na BIS":

- dla teatru BIURO RZECZY OSOBISTYCH w spektaklu "Anima” za piękną grę bez słów, która dotyka tajemnicy relacji międzyludzkich i zaprasza do spojrzenia w głąb samego siebie.

- dla Grupy Teatralnej przy Gimnazjum nr 2 w Gdyni w spektaklu "Życie to krótki sen” za widowiskową wędrówkę po świecie literatury i rozważania o przemijaniu.

- dla teatru CZARNE OWIECZKI za spektakl „Pajacyk - Pinokio” za subtelność interpretacji aktorskiej i sceniczną harmonię.

- dla AMATORSKIEGO TEATRU DZIECI i MŁODZIEŻY z Żukowa w spektaklu „ Gdzie wy macie Polskę?” za przywracanie rangi słowom i symbolom , a także za przywracanie wiary, że wielu jest takich, którzy zachowaliby się jak trzeba.

- dla teatru BAMBO w spektaklu „ Bajka o sennej nutce” za stworzenie przedstawienia, w którym widz może wejść w świat muzyki i dobrze się tam bawić.

- dla PILSKIEGO TEATRU TAŃCA w spektaklu "Samotność” za subtelność scenariusza i widowisko, które pozwala dotknąć tajemnicy uczucia.

- dla MAŁEJ AKADEMII TEATRALNEJ z Pruszcza Gdańskiego w spektaklu „ W oparach absurdu” za kreacje aktorskie i sceniczną różnorodność.

- dla TEATRU 40 SERC z Rumi w spektaklu „Pieśń słoneczna” za pokazanie urody świata, mimo chaosu codzienności i za powielanie tego piękna w artystycznych przedsięwzięciach.

- dla Sceny Młodych Małego Kacka w spektaklu "Nie wszystko o mojej matce” za artystyczną spójność w różnorodności i bogactwo teatralnych portretów.

- dla teatru KŁOBUCZKI w spektaklu „Za niebieskimi drzwiami” za wykorzystanie nowatorskich rozwiązań scenicznych do zbudowania niczym nieograniczonego świata wyobraźni, by pokazać jak ważna jest przyjaźń i miłość.

- dla teatru MAGAPAR w spektaklu „Wspomnienie o Jonaszu”, za baśniową opowieść, która przypomina, że każdy z nas ma w sobie coś z Jonasza.

- dla Grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 164 W Krakowie z w spektaklu „Chodź...” za artystyczne zaproszenie do poszukiwania odpowiedzi na pytania egzystencjalne, a także za nadzieję na zwycięstwo prawdy, dobra i piękna.

 

Ponadto zostały wręczone:

Nagroda główna - ZŁOTA KURTYNA dla teatru BAMBO ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi w spektaklu "Bajka o sennej nutce” za uniwersalność przesłania i wirtuozerię sceniczną.

KURTYNA SPECJALNA ODKRYCIE PRZEGLĄDU dla teatru CZARNE OWIECZKI w spektaklu „Pajacyk – Pinokio” za minimalizm i subtelność formy oraz pełnię artystycznego przekazu, który przeciera ścieżki prawdom ewangelicznym.

KURTYNA NA BIS za najlepszą kreację aktorską dla pani Y (Aleksandry Mikołajczyk) za rolę w spektaklu „W oparach absurdu”

NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla Sceny Młodych Małego Kacka

ADMIRATORSKA KURTYNA od anonimowego sponsora dla PILSKIEGO TEATRU TAŃCA za artystyczną wizję przełamywania barier otwartość i kreatywność w spektaklu "Samotność”.

 

II Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack 2017 odbył się w dniach 26.11-2.12 w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni. Organizatorem jest Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury Mały Kack w Gdyni.

Monika Baran

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *