Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców

Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców

- kategoria Edukacja, Sport
@Gazeta Rumska
Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców

W dniu 06.12.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, zakończyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców.

W ścisłym finale wystąpiły cztery najlepsze drużyny wyłonione po wcześniej rozegranych eliminacjach. Zawody te były bezpośrednią kwalifikacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 11.12.2017 roku również w Wejherowie. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie. Poziom rywalizacji z roku na rok jest co raz wyższy, głównie za sprawą kapitalnej pracy trenerów w naszych lokalnych klubach.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Pan Wojciech Rybakowski, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Pan Bartłomiej Woźniak.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (Łukasz Białk, Michał Czaplewski, Mateusz Fetta, Gabriel Golla, Cezary Grabowski, Dominik Klein, Mikołaj Lademann, Michał Milewski, Kamil Piperski, Szymon Rogosz, Radosław Sałata – opiekun drużyny – Cezary Lewandowski)
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
VII miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie
VIII miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców