Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców  Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców

W dniu 11.12.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców

Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, które odbędą się 15.12.2017 roku w Kwidzynie. W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat lęborski, kartuski, pucki oraz wejherowski.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, która pojedzie do Kwidzyna walczyć o medal. Warto dodać, że w dzisiejszych zawodach popularna „Samochodówka” nie zaznała smaku porażki. Forma zwycięskiej ekipy pozwala mieć nadzieję, na równie udany start w Finałach Wojewódzkich.

Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie – Pani Krystynie Grubba, która udostępniła swoją halę na te zawody.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie ( Łukasz Białk, Michał Czaplewski, Mateusz Fetta, Gabriel Golla, Cezary Grabowski, Dominik Klein, Mikołaj Lademann, Michał Milewski, Kamil Piperski, Szymon Rogksz, Radosław Sałata – opiekun drużyny – Cezary Lewandowski)
II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
III miejsce – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku
IV miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Pucku

Bartłomiej Woźniak, Andrzej Byczkowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *