Dwie prestiżowe nagrody dla Rumi!  Dwie prestiżowe nagrody dla Rumi!

Miasto Rumia zdobyło w ostatnich dniach 2 prestiżowe nagrody.

Rumia Liderem Edukacji

9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się Wielka Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski już po raz siódmy odebrali certyfikaty akredytacyjne przyznane przez zespół ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety. Eksperci oceniali jakość i efektywność lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikatem wyróżniono te gminy i powiaty, które swoje zadania oświatowe realizują nowocześnie, innowacyjnie, z najwyższą troską o jakość kształcenia.

Miasto Rumia uzyskała Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznawany gminom szczególnie aktywnym w dziedzinie rozwoju oświaty i wspieraniu środowisk oświatowych. Komisja Ekspertów, złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), która dokonała oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą, w uzasadnieniu podkreśla, że miasto Rumia w sposób szczególny dba o rozwój szkolnictwa, wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę, wspiera innowacje edukacyjne oraz propaguje „dobre praktyki” w dziedzinie nauki, edukacji i zarządzania oświatą i kulturą.

Warto podkreślić, że miasto Rumia otrzymała również wyróżnienie specjalne: Nagrodę nadzwyczajną „Primus” – dla gminy, która w tym roku uzyskała najwyższą liczbę punktów rankingowych!

Rumia Gminą na 6tkę

Gmina Rumia zdobyła główną nagrodę w konkursie „Gmina na 6” w kategorii „Gmina przyjazna inwestorom”! Gala finałowa konkursu organizowanego przez Dziennik Bałtycki pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbyła się w piątek 8 grudnia w historycznej sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej. Nagrodę z rąk redaktora naczelnego Mariusza Szmidki odebrał Zastępca Burmistrza Marcin Kurkowski. Nagroda została przyznana dla Gminy, która wyróżniała się najlepszą ofertą oraz obsługą inwestorów.

W kapitule Konkursowej zasiedli eksperci od infrastruktury, rozwoju turystycznego, rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska, Europejskiego Funduszu Społecznego, czy rozwoju gospodarstw wiejskich.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *