Emerytura i renta jeszcze przed Świętami  Emerytura i renta jeszcze przed Świętami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w kilku terminach, w związku z tym, osoby które zwykle świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, obawiają się że dostaną świadczenia dopiero po świętach. Niepotrzebnie. ZUS dopilnował, by wszyscy otrzymali świadczenia najpóźniej do 22 grudnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach. W grudniu ostatni z nich wypada w dzień Bożego Narodzenia.

Wielu klientów kontaktuje się z placówkami ZUS, dopytując, czy  świadczenia otrzymają dopiero po Świętach. Pragniemy uspokoić wszystkich klientów odbierających świadczenia 25 dnia miesiąca. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję, żeby wszystkie świadczenia wypłacić maksymalnie do 22 grudnia, aby nasi klienci mogli korzystać ze swoich pieniędzy już przed świętami.

Praca ZUS po świętach

W środę, 27 grudnia, wszystkie sale obsługi klientów  będą czynne w godzinach 8.00-15.00. Będzie można składać wnioski i dokumenty, uzyskać większość zaświadczeń i otrzymać poradę na podstawie zapisów z systemu informatycznego ZUS. Nie będzie natomiast dostępu do papierowych akt.

Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS będzie odpowiadać na pytania klientów tak jak zwykle, czyli od 7.00 do 18.00.

Krzysztof Cieszyński

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *