Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę z "Hipolitem"  Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę z "Hipolitem"

16 grudnia 2017 roku na hali MOSiR Rumia uczniowie ZSP nr 2 w Rumi wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, nad którą honorowy patronat objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Celem akcji jest niesienie pomocy osobom potrzebującym w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z „Hipolita” aktywnie zaangażowali się w tą szlachetną inicjatywę. Uczennice Pani Małgorzaty Plewińskiej  wykonywały wystrzałowe fryzury i wykazały się najnowszymi technikami zaplatania warkoczy. Ich praca cieszyła się wielką popularnością zarówno wśród małych dziewczynek, jak i dorosłych kobiet. Pozostali uczniowie częstowali darczyńców przepysznymi piernikami upieczonymi przez uczniów pod kierunkiem Pani Barbary Saneckiej. Oczywiście w takiej akcji nie mogło zabraknąć wolontariuszy wraz z Panią Sylwią Tomaszewską. Trzeba również podkreślić fakt, że młodzież z „Hipolita” wzbogaciła program artystyczny imprezy poprzez swój improwizowany występ; pełen ekspresji rap Adama Rąbcy i błyskawiczny kurs tańca zumby w wykonaniu uczniów.

Organizatorzy akcji na terenie Rumi oraz darczyńcy byli pod wrażeniem wysokiego poziomu przygotowania uczniów z „Hipolita” i ich zaangażowania w pomoc dla drugiego człowieka. Koordynatorem akcji z ramienia ZSP nr 2 była Pani Pedagog Katarzyna Mączka.

Tekst Katarzyna Mączka, zdj. Sylwia Tomaszewska.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *