T. Mering: "Informacja na temat Piaśnicy pójdzie w świat"

T. Mering: "Informacja na temat Piaśnicy pójdzie w świat"

- kategoria Aktualności, Historia
@Gazeta Rumska
T. Mering: "Informacja na temat Piaśnicy pójdzie w świat"

Zbrodnia w Piaśnicy jest mniej znaną akcją eksterminacji dokonanej na ludności polskiej, kaszubskiej i niemieckiej. Można powiedzieć, że właśnie ta akcja rozpoczęła niemiecki terror II Wojny Światowej w naszym regionie.

W czasie gdy trwa zażarta dyskusja o rzekomej odpowiedzialności Polaków za zbrodnie Niemców, warto przypomnieć, kto w tym tragicznym czasie był katem, a kto ofiarą. Aby obcojęzycznemu czytelnikowi przybliżyć prawdę o naszej historii, niezbędne jest posługiwanie się zrozumiałym dla niego językiem. Dlatego autor z Wejherowa, Tomasz Mering po wydaniu komiksu "Las Piaśnicki" podjął się jeszcze jednego ważnego zadania: wydania komiksu przetłumaczonego na język angielski. Tłumaczenie komiksu ma się przysłużyć do odkłamywania naszej historii na arenie międzynarodowej.

Sam autor na ten temat pisze tak:

"Widać wciąż potrzebna jest edukacja dotycząca historii II Wojny Światowej, informacji, kto ją rozpętał, kto zakładał obozy śmierci, kto jest winny ludobójstwa na skalę milionów niewinnych ofiar. W przygotowaniu jest angielskojęzyczna wersja mojego komiksu historycznego "Las Piaśnicki", który opowiada o początkach niemieckiego ludobójstwa podczas II Wojny Światowej. Przedstawiam aktualny projekt okładki angielskojęzycznej wersji mojego komiksu. Informacja na temat Piaśnicy pójdzie w świat." - Tomasz Mering

Czy walka o prawdę historyczną się powiedzie? Miejmy nadzieję, że tak. Tymczasem zapraszamy czytelników do bezpłatnego odbioru polskiej wersji komiksu w Anielskiej Księgarni (Rumia, ul. Dąbrowskiego 25 c), lub w Muzeum Piaśnickim w Wejherowie (ul. Św. Jacka 11/2).

 

T. Mering: "Informacja na temat Piaśnicy pójdzie w świat"