Zatrzymano dwóch poszukiwanych

Policjanci kryminalni z Rumi, we współpracy z funkcjonariuszami z Gdańska, przeprowadzili akcję "Poszukiwany".  Zatrzymali 2 osoby poszukiwane listem gończym i nakazem sądowym. Błyskawicznie odnaleziono również zaginionego 14-latka.

Jeden ze ściganych mężczyzn został zatrzymany 8.02.2018 na ul. Grunwaldzkiej. Do zatrzymania kolejnego przestępcy doszło na ul. Towarowej. Zatrzymani trafili do aresztu. Czeka ich kara pozbawienia wolności.

Tego samego dnia około 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 14-latka, który wyszedł z domu około godziny 11:00 i słuch po nim zaginął. W rozmowie z rodziną zaginionego ustalono miejsca ewentualnego przebywania chłopca. W zaledwie kilka godzin od rozpoczęcia poszukiwań, po 21:00, mundurowi odnaleźli zaginionego. Przebywał on w piwnicy budynku wielorodzinnego. 14-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

O sprawie powiadomiony został sąd rodzinny. To on zadecyduje o dalszym losie chłopca. Sąd może m. in. podjąć decyzję o nadzorze kuratora, skierować 14-latka do ośrodka kuratorskiego lub umieścić go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Policjanci przypominają, że o przesiadującej w piwnicach młodzieży można powiadomić Policję i Straż Miejską. Zdarza się, że przebywa tam młodzież zagrożona demoralizacją, zaginieni nieletni poszukiwani przez rodzinę oraz Policję.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *