Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 2 - ONR)

Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 2 - ONR)

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 2 - ONR)

Zadymiarze na Marszu Niepodległości wyrywający drzewka i rzucający kostką brukową, grupa neonazistów w niemieckich mundurach świętujących urodziny Adolfa Hitlera, tort ze swastyką z wafelków, obok biało-czerwona flaga. Takie obrazy skrzętnie wyszukują media głównego nurtu, by przedstawić je swoim widzom jako regułę panującą w Polskim społeczeństwie.

Niestety, za każdym razem gdy mamy do czynienia ze zdarzeniami wyżej opisanymi, najbardziej obrywa się nie ich sprawcom, a tym, których niektóre media przy okazji chcą oczernić - Narodowcom, jak twierdzą sami zainteresowani.

Jednak czy obraz Narodowca, który wyłania się z mediów głównego nurtu, jest obrazem zgodnym z rzeczywistością? Aby zyskać możliwość szerszego spojrzenia na ten temat, poprosiliśmy organizacje narodowe działające m. in. na Pomorzu i ściślej w Rumi o krótkie scharakteryzowanie swojej działalności. Poniżej przedstawiamy (w częściach) odpowiedzi, jakie udało nam się uzyskać.

Redakcja

Część 2/4

Obóz Narodowo-Radykalny

Czym jest ONR?

Obóz Narodowo – Radykalny jest organizacją ideowo – wychowawczą, odwołującą się do tradycji ONR-u powstałego w 1934 roku. Cechują nas takie wartości jak:

Nacjonalizm – czyli umiłowanie swojego narodu. Uważamy, że naród jest największą ziemską wartością i my, jako nacjonaliści, sądzimy że praca na rzecz narodu jest jedną z najważniejszych elementów naszej działalności.

Solidaryzm – uważamy, że społeczeństwo nie jest tylko skupiskiem jednostek zamieszkujących ten sam teren ale i czymś więcej. Spaja nas nie tylko wspólna kultura, język, historia, lecz również problemy codzienne oraz przyszłość. Według nas naród powinien być solidarny, społeczeństwo powinno być zintegrowane ze sobą, co pomaga we wspólnym działaniu oraz rozwiązywaniu problemów.

Katolicyzm – uważamy, że katolicyzm jest kluczowym elementem społeczeństwa Polskiego. Wiara oraz Kościół potrafiły pomóc naszemu narodowi w najgorszych momentach historii. Kościół jest również ostoją tradycyjnych wartości w świecie, który gna w stronę dewiacji i hedonizmu.

A czym my jako ONR-owcy zajmujemy się na co dzień?

ONR stara się walczyć o pamięć o bohaterach walczących o Polskę. Tych, dla których Polska była najważniejsza i za nią oddali swoje życie. Dlatego między innymi aktywnie bierzemy udział w wydarzeniach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych, działamy w Pomorskim Okręgu Związku Żołnierzy Narodowych Sił zbrojnych oraz w wielu innych wydarzeniach historycznych.

Istotnym aspektem naszej działalności są również rozmaite akcje prospołeczne. Cyklicznie odbywa się w całej Polsce akcja „Słodka Krew”, którą organizuje ONR w całej Polsce. Ma ona na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa. ONR w całej Polsce organizuje zbiórki żywności i ubrań dla osób potrzebujących, o które niestety nie troszczy się nasze Państwo. Również istotnym aspektem tej działalności jest pomoc naszym rodakom na Kresach Wschodnich.

Staramy się również nie dopuścić do publicznego promowania dewiacji. Dlatego organizujemy kontrdemonstracje do marszów równości czy czarnych protestów, które przynoszą za sobą jedynie upadek moralny społeczeństwa.

Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 2 - ONR)

Krzysztof Przyborowski

(ONR Gdańsk)

 

Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 2 - ONR)

1 Comment

  1. Jak można udostępniać łamy prasy w Polsce reprezentantowi organizacji, która ideologią i działaniami przypomina brunatne szeregi niemieckich nazistów z lat 30-tych? Z grupki pobłażliwie traktowanych cudaków -fanatyków staja się powoli mainstreamową siłą polityczną w Polsce...

Komentowanie wyłączone