Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 3 - Narodowa Rumia)

Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 3 - Narodowa Rumia)

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
@Gazeta Rumska
Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 3 - Narodowa Rumia)

Zadymiarze na Marszu Niepodległości wyrywający drzewka i rzucający kostką brukową, grupa neonazistów w niemieckich mundurach świętujących urodziny Adolfa Hitlera, tort ze swastyką z wafelków, obok biało-czerwona flaga. Takie obrazy skrzętnie wyszukują media głównego nurtu, by przedstawić je swoim widzom jako regułę panującą w Polskim społeczeństwie.

Niestety, za każdym razem gdy mamy do czynienia ze zdarzeniami wyżej opisanymi, najbardziej obrywa się nie ich sprawcom, a tym, których niektóre media przy okazji chcą oczernić - Narodowcom, jak twierdzą sami zainteresowani.

Jednak czy obraz Narodowca, który wyłania się z mediów głównego nurtu, jest obrazem zgodnym z rzeczywistością? Aby zyskać możliwość szerszego spojrzenia na ten temat, poprosiliśmy organizacje narodowe działające m. in. na Pomorzu i ściślej w Rumi o krótkie scharakteryzowanie swojej działalności. Poniżej przedstawiamy (w częściach) odpowiedzi, jakie udało nam się uzyskać.

Redakcja

Część 3/4

Stowarzyszenie Narodowa Rumia

Nasza organizacja, jako formalne stowarzyszenie, działa na terenie Rumi od 2015 roku. Skupiamy się na propagowaniu postaw patriotycznych wśród lokalnej społeczności. Przez ostatnie 3 lata zorganizowaliśmy wiele spotkań z autorami wartościowych książek, historykami i publicystami. Sami również trudnimy się działalnością publicystyczną. Nasz punkt widzenia lokalnych oraz krajowych spraw można śledzić w bezpłatnym biuletynie oraz na portalu narodowarumia.pl.

Zdołaliśmy zorganizować szereg cyklicznych akcji charytatywnych, z których zebrane pieniądze przeznaczamy na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszego miasta i wyprawki dla polskich uczniów w Nowych Święcianach (Litwa).

Jesteśmy organizatorami Rumskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku przeszedł ulicami naszego miasta już po raz trzeci.

Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 3 - Narodowa Rumia)

Interweniujemy zawsze tam, gdzie trzeba zadbać o pamięć i tożsamość narodową. Godne upamiętnienie bohaterów podziemia antykomunistycznego i odrzucenie wszelkich przejawów gloryfikowania ich katów pozostaje naszym priorytetem. Interweniowaliśmy, gdy organy miejskie zamierzały bezprawnie zlikwidować grób żołnierza Armii Krajowej Mieczysława "Wampira" Szymanowskiego. Jesteśmy inicjatorami zmiany nazwy ul. Nowotki w Rumi. (Niestety inicjatywę przejęli radni PO ustanawiając nową nazwę - Wisławy Szymborskiej. Autorki, która w latach młodości pisała wiersze na cześć Stalina).

Skupiamy się na pracy oddolnej, tak zwanej pracy u podstaw. Można powiedzieć, że stanowimy regionalny oddział szerokiego społecznego skrzydła ruchu narodowego. Utrzymujemy się głównie z własnych skromnych składek. Zachęcamy każdego chętnego do współpracy, by skontaktował się z nami mailowo: kontakt@narodowarumia.pl. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 3 - Narodowa Rumia)
Tomasz Kłeczek - Prezes Stowarzyszenia Narodowa Rumia, organizator Rumskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizator i Marszałek Orszaku Trzech Króli

 


Narodowcy - kim są naprawdę? (cz. 3 - Narodowa Rumia)