Porażka APS Rumia w okrojonym składzie

- kategoria Aktualności, Sport

APS Rumia 0-3 UKŻPS COCCODRILLO Kościan (03.03.2018 r., 17 kolejka, II liga siatkówki kobiet)

Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej II ligi kobiet dla APS Rumia to domowy mecz z UKŻPS Kościan, czyli walka z nieco wyżej notowanym zespołem w tabeli. Pomimo przedostatniej kolejki, dla rumianek był to ostatni mecz przed walką w play-offach, za sprawą gry awansem 18 kolejki przez APS w Elblągu z tamtejszą drużyną Truso Elbląg. Gwoli przypomnienia: w dniach 23-24 lutego drużyna APSu wybrała się na dwa wyjazdowe spotkania, które zakończyły się dla reprezentantek naszego miasta dwoma zwycięstwami 1-3.  Drugie wyjazdowe spotkanie to zwycięstwo w Pile z zespołem PTPS Piła. Przejdźmy jednak do sobotniego spotkania na rumskiej hali MOSiR.

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt między obiema drużynami. Na pierwszą kilkupunktową przewagę udało się wyjść zawodniczkom gości a na tablicy można było zobaczyć wynik 4:7. Rumianki jednak szybko zdołały nadrobić straty i wyrównać przy wyniku 10:10. Później problemy w APSie tkwiły w przyjęciu zagrywki drużyny z Kościana i przy stanie 11:16 trener APS Rumia Tomasz Kordowski musiał poprosić o przerwę dla drużyny. Przerwa niestety nie ostudziła zapędów zawodniczek UKŻPS Kościan. Set pierwszy wygrały łatwo 17:25.

Druga odsłona to dobry początek APS Rumia, który wyszedł na szybkie prowadzenie 4:1. Jak się później okazało, nie na długo. Drużyna gości zdołała wyrównać 4:4, a następnie wyjść na kilkupunktowe prowadzenie po złej grze gospodyń meczu, które popełniały błędy głównie w przyjęciu. Gra rumianek nie poprawiała się do stanu seta 7:13, wtedy udało się zdobyć kolejne cztery oczka i wybić nieco z rytmu rozpędzone kościanki. Stan meczu podniósł się do wyniku 15:18, wtedy do zagrywki przystąpiła Aleksandra Stępień. Dzięki dobremu serwisowi i błędach w grze gości, APS zdobył serię punktów do kolejnego wyrównania. Zdenerwowany zaistniałą sytuacją trener gości poprosił o przerwę dla swoich podopiecznych, która nie pomogła, gdyż kolejne kilka punktów trafiły na konto APSu Rumia, wychodzącego na prowadzenie 22:19. Druga przerwa dla zawodniczek gości podziałała już motywująco. Ponownie na tablicy wyników widniał remis. Końcówka również należała dla UKŻPS-u Kościan, które rozstrzygnęły asem serwisowym drugi set 23:25.

Kolejny set został dobrze rozpoczęty przez zawodniczki z Kościana. Szybko zdobyte punkty pozwoliły na przewagę pięciopunktową przy stanie 5:10. Zawodniczkom z Rumi jednak nie można odmówić ambicji i walki, dzięki czemu szybko odrobiły straty, wychodząc nawet na prowadzenie 12:11. I w tym secie o przerwę musiał poprosić trener zawodniczek UKŻPS-u Kościan. Poskutkowało to wyjściem na prowadzenie i odskoczenie na trzy punkty od gospodyń przy wyniku 16:19.

Gra w dalszym ciągu toczyła się punkt za punkt. Mając do końca seta i meczu (20:23) dwa punkty, kościanki znów do głosu pozwoliły dojść rumiankom, które odrobiły trzy kolejne punkty. Mimo to pierwszą piłkę meczową miały zawodniczki z Kościana. APS Rumia jednak dzielnie wybronił się z szybkiego zakończenia meczu i grano na przewagi. Swoją szanse APS miał na zdobycie seta trzykrotnie – jednak wszystkie zostały zaprzepaszczone i to zawodniczki UKŻPS Kościan mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3-0 w spotkaniu. Trzeci set zakończył się wynikiem 29:31.

Teraz przed zawodniczkami APS Rumia trzy tygodnie przerwy w rozgrywkach, które najprawdopodobniej zakończą na 7. miejscu II ligi siatkówki kobiet. Już 24 marca pierwsze mecze play-off na które serdecznie zapraszamy.

Trener APS Rumia, Tomasz Kordowski po meczu:
Niestety, graliśmy z dużo bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Zespół z Kościana popełniał dużo mniej błędów niż nasz zespół, wykorzystując  kiwki i plasy w miejsca, w których naszych zawodniczek nie było. Dzisiejsze spotkanie to gra w bardzo wąskim zespole, dodatkowo w trakcie meczu doszło do kilku urazów, więc sytuacja była dość nerwowa. W naszym klubie, drużyna seniorska składa się z dużej ilości zawodniczek kadetek, które aktualnie rozgrywają ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetek. Nie ma więc możliwości wykorzystania młodych dziewcząt w dwóch spotkaniach jednego dnia. Mecz był dzisiaj do wygrania, nie zabrakło ambicji i woli walki, jednak na rewanż przyjdzie już niebawem czas w fazie play-off.

APS Rumia: Izabela Gicewicz, Aleksandra Stępień, Sandra Mazurek, Angelika Wilczyńska, Paulina Berlińska, Kalina Chełmińska, Sandra Korusiewicz, Małgorzata  Łyczakowska
UKŻPS Kościan: Karolina Graf, Klaudia Prządka, Małgorzata Jóźwiak, Anette Ngamayama, Magdalena Matuszak, Julia Sznabel, Patrycja Gimzicka (MVP meczu), Natalia Targosz, Alicja Łukowiak, Julia Gertig