Marka Wspiera markę po raz czwarty w Gdyni

Marka Wspiera markę po raz czwarty w Gdyni

- kategoria Kultura
@Wojtek Hintzke
Marka Wspiera markę po raz czwarty w Gdyni  Marka Wspiera markę po raz czwarty w Gdyni

10 marca 2018 r. o godz. 19.00 w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się po raz czwarty pokaz polskich projektantów Marka Wspiera Markę.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.
Pokaz mody podzielony jest na trzy części. W pierwszej swoje kolekcje dyplomowe zaprezentują dwie projektantki młodego pokolenia Daria Grabowska (Amok) i Anna Maria Zygmunt (Łemkowyna).

Drugą część pokazu otworzy duet dwóch niezależnych firm: Furelle, marka ubrań pochodząca z Katowic i Lallu Chic- z Warszawy. Furelle występuje z Gdyni już po raz trzeci. Lallu Chic projektuje fantazyjne nakrycia głowy i jest to ich debiut na rynku trójmiejskim.

Kolejne dwie osoby to reprezentanci dwóch znanych szkół projektowania: Maciej Piłat- absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Ewa Chojnacka występująca pod nazwą Hojnatzka- absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania SAPU z Krakowa. Ich kolekcje dyplomowe zdobyły szerokie uznanie środowiska mody. Są też laureatami wielu nagród branżowych. Do Gdyni przyjadą z nowymi propozycjami na wiosnę/lato.

Drugą część pokazu zamyka ByCabo- marka z Trójmiasta. Firma istnieje od czterech lat i tyle wystarczyło by wyjść ze sprzedażą na rynki zagraniczne. W Gdyni zobaczymy 10 sylwetek marki.

Finałowa część „Wieczoru z Marką” to pokaz haute couture Natashy Pavluchenko. Absolutna gwiazda wieczoru, której kolekcje pokazywane są na takich wydarzeniach jak Monte Carlo Fashion Week czy Alta Roma. Projektantka pokaże co najmniej 22 sylwetki.

Marka Wspiera markę po raz czwarty w Gdyni