Smerfna Podróż

Smerfna Podróż

- kategoria Aktualności, Edukacja
@Gazeta Rumska
Smerfna Podróż

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Batorego 29 zorganizowała rajd przygodowy "Smerfna podróż".

Uczniowie klas turystycznych ze SP10 przy ulicy Batorego 29 - gimnazjaliści i czwartoklasiści – przygotowali w dniu 13 marca br. dla swoich młodszych kolegów i koleżanek prawdziwie "smerfastyczną" przygodę. W rajdzie przygodowym "Smerfna podróż" wzięło udział około stu przedszkolaków z rumskich placówek oświatowych.

Od spotkanej Smerfetki przedszkolaki dowiadują się, że Papa Smerf jest chory i nie może czarować. Pomóc mu może tylko eliksir sporządzony ze specjalnych składników. Potrzebne są: smocza krew, woskowina z uszu trolla, sproszkowane serce muchy, jad bazyliszka, odchody koliberka, śluz ognistego ślimaka, wydzielina nosowa ogra, zmielone odnóża pająka, owoc szczęścia...

Uczestnicy z ochotą zgadzają się pomóc i wyruszają w trasę, aby zebrać potrzebne składniki. Spotykają wiele postaci, wykonują przeróżne zadania, prowadzą poszukiwania w terenie, a wszystko po to, by na koniec uwarzyć eliksir z zebranych składników. Wdzięczny Papa Smerf zaprasza wszystkich na wspaniałe przyjęcie z okazji jego powrotu do zdrowia. Brzmi smerfnie, prawda?

Dla przedszkolaków była to świetna zabawa na świeżym powietrzu, mimo mało smerfnej pogody. Poza tym mogły współdziałać w grupie, uczyły się podejmować decyzje, doskonaliły umiejętności komunikacyjne, integrowały się ze sobą oraz swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Dla większości to zapewne pierwszy udział w takim rajdzie, ale liczymy, że z niecierpliwością będą czekały na kolejne

Ogromne podziękowania dla organizatorów - ok. 40 uczniów SP 10 przy ul. Batorego, nauczycieli, opiekunów grup oraz pań z obsługi kuchni.

Joanna Kuźba

Smerfna Podróż