AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2018 Gala Bursztynu i Mody OD PRÊT-À-PORTER DO HAUTE COUTURE

AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2018 Gala Bursztynu i Mody OD PRÊT-À-PORTER DO HAUTE COUTURE

- kategoria Kultura
@Wojtek Hintzke
AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2018 Gala Bursztynu i Mody OD PRÊT-À-PORTER DO HAUTE COUTURE  AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2018 Gala Bursztynu i Mody OD PRÊT-À-PORTER DO HAUTE COUTURE

Moda nie istnieje bez biżuterii, a biżuteria nie istnieje bez mody. Jak wygląda ich idealna symbioza, przekonamy się podczas Gali Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles 2018, która odbędzie się w piątek, 23 marca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

DRESS CODE: SREBRO

AMBER LOOK jest artystycznym zwieńczeniem 25. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Z okazji jubileuszu Gala odbędzie się pod hasłem Silver Edition. Obowiązywać będzie też specjalny, dress code: srebrny akcent.
- AMBER LOOK rozpocznie się prezentacją ekspresyjnych i emanujących luksusem sukni wieczorowych autorstwa specjalizującej się w ich kreowaniu Doroty Goldpoint, do których ekskluzywną biżuterię zaprojektowała firma A2 Jewellery. Finałem będzie kolekcja sukien ślubnych inspirowanych Drogą Mleczną stworzonych przez Agnieszkę Światły z klasyczną w formie, nowoczesną biżuterią Ireneusza Glazy – zapowiada Michał Starost, dyrektor artystyczny Gali.

WSPÓLNY MIANOWNIK: BURSZTYN I PIĘKNO

Publiczność zobaczy efekt pracy dziewięciu duetów: projektantów biżuterii i mody, którzy z dużym wyprzedzeniem tworzyli wspólne kolekcje. Na srebrnym wybiegu (akcent jubileuszowy) zobaczymy m. in. inspirowany sztuką filmową pokaz Movie Stars Mariusza Gliwińskiego Ambermoda i Michała Starosta. Znany duet projektantów: Jola Słoma i Mirek Trymbulak zainspirowało z kolei 35-lecie zdobycia Pucharu Polski przez klub Lechia Gdańsk. Uzupełnieniem ich piłkarskiej kolekcji będzie biżuteria autorstwa Danuty Kruczkowskiej - artystki słynącej ze spektakularnych, nowoczesnych korali z bursztynu.
Transparency to tytuł pokazu Magdaleny Arłukiewicz oraz Jolanty i Andrzeja Kupniewskich. Arłukiewicz użyła japońskiej organzy - pięć razy cieńszej od włosa! - która dzięki splisowaniu daje efekt promienistości i wielowarstwowości. To idealne tło dla szkła autorstwa Magdaleny Pejgi (absolwentki wydziału szkła artystycznego Akademii Sztuki, Architektury i Designu w Pradze) zestawionego ze starannie wyselekcjonowanym matowionym bursztynem zamkniętym w srebrnych oprawach.
Przygotowane kolekcje są różnorodne i w odmiennych stylistykach: od prêt-à-porter po haute couture. Różnorodne są też inspiracje projektantów. Ale wspólny mianownik jest jeden: bursztyn i piękno.
Organizatorem Gali Bursztynu i Mody AMBER LOOK są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. Gala odbywa się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF.

 

 

 

PROGRAM AMBER LOOK 2018

CZĘŚĆ I

* AFRICAN MIDSUMMER NIGHT'S DREAM
A2 Jewellery / biżuteria & Dorota Goldpoint / fashion
* MOVIE STARS
Ambermoda Mariusz Gliwiński / biżuteria & Michał Starost / fashion
* CEREMONIA WRĘCZENIA MEDALI PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA I NAGRÓD AMBERIF DESIGN AWARD
* TIME’S UP
Gin Atelier Dorota Cenecka / biżuteria & PUDU Joanna Weyna / fashion
* STREET REVOLUTION
Justyna Stasiewicz / biżuteria & PHI Patryk Wojciechowski / fashion

CZĘŚĆ II

* 1983: WHITE AND GREEN HISTORY
Danka Kruczkowska / biżuteria & Jola Słoma i Mirek Trymbulak / fashion
* CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD MERCURIUS GEDANENSIS
* SURROUNDED
Danka Czapnik / biżuteria & Kamila Sachajko / fashion
* MODERN FUSION
MTM Silver Studio Tomasz Dębowski & Maciej Szulimowski/ biżuteria & Karolina Kalska / fashion
* TRANSPARENCY
Jolanta i Andrzej Kupniewscy / biżuteria, Magdalena Pejga / szkło & Magdalena Arłukiewicz / fashion
* CONSTELLATION
CHILLI Ireneusz Glaza / biżuteria & Agnieszka Światły / fashion

AMBER LOOK trends & styles 2018 / Silver Edition

piątek, 23 marca 2018, godz. 20.00, Gdański Teatr Szekspirowski, bilety: 50 zł – sprzedaż w kasie AMBEREXPO w dniach 21-22.03.2018, po wcześniejszej rezerwacji mailowej gala2018@amberexpo.pl

AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2018 Gala Bursztynu i Mody OD PRÊT-À-PORTER DO HAUTE COUTURE