Z "Naszej Rumi" przez cały świat

Z "Naszej Rumi" przez cały świat

Z "Naszej Rumi" przez cały świat
Trwa rejs dookoła świata na jachcie Lady Dana 44. Rozpoczęcie wyprawy, w której uczestniczy między innymi Lech Romanowski, było możliwe dzięki sponsorom. - Kapitan to człowiek z pasją, który promuje nasze miasto, więc chętnie go wspieramy - mówi radny Jarosław Muszyński ze Stowarzyszenia "Nasza Rumia”. Swoją cegiełkę do wyprawy dołożyli też harcerze.
Lady Dana 44 wyruszyła w rejs jesienią 2017 roku i… wiele czasu jeszcze minie, zanim powróci do Polski. Jacht, który „zaliczył” już niegdyś biegun północny, skierował się w stronę archipelagów Azory, Wyspy Kanaryjskie oraz Maderę i dalej na południe przez Atlantyk do portów Argentyny.
Mimo sięgających 10 stopni w skali Beauforta sztormów (gdy siła wiatru może wyrywać drzewa, a fale sięgać do wysokości dziesięciu metrów), załoga szczęśliwie dotarła do Szetlandów Południowych. Flaga Stowarzyszenia „Nasza Rumia” zawisła już przed Polską Stacją Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego, która znajduje się na Wyspie Króla Jerzego, a będzie można zobaczyć ją (a także flagę Polski, którą kapitan Romanowski obowiązkowo zabrał ze sobą), jeszcze w kolejnych miejscach.
- Na pamiątkę przekroczenia kręgu polarnego południowego zrobiliśmy sobie zdjęcia - opowiada kapitan Romanowski, który z „trasy” łączy się ze Stowarzyszeniem „Nasza Rumia” informując o pokonaniu kolejnych odcinków. Jego rejs zakończy się jesienią tego roku w największym mieście Australii.
W grudniu Lady Dana 44 ma zacumować w Sydney i wówczas Lech Romanowski wróci do Rumi. Póki co był tylko na krótkiej przerwie. Drugą zaplanował w okresie Świąt Wielkanocnych. Po nich wyleci na Hawaje, a następnie do Pietropławska w Kazachstanie, aby kontynuować morską podróż.
- Należymy do jednego stowarzyszenia, wspólnie działamy na rzecz mieszkańców, więc wspieramy tę wyprawę - tłumaczy Jarosław Muszyński, który w ramach „Naszej Rumi” udziela się również w organizowaniu pomocy żywnościowej. - Pomagamy potrzebującym, ale mamy także pomysły związane z promocją miasta i program nastawiony na rozwój Rumi. Można więc powiedzieć, że w naszym stowarzyszeniu każda osoba mająca chęci do pracy znajdzie ciekawą dla siebie dziedzinę. Wszystko robimy dla naszej Rumi.
 
Z "Naszej Rumi" przez cały świat

1 Comment

  1. Dlaczego flaga tak popisana ?

Komentowanie wyłączone