Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.

Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.

- kategoria Aktualności, Polityka
@Gazeta Rumska
Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.

"Zdecydowałam się startować w wyborach na urząd Burmistrza Miasta Rumia, ponieważ mojemu miastu potrzeba odważnych decyzji" - Mówiła podczas konferencji kandydatka.

Pojawiła się pierwsza zapowiedź kandydatury na urząd Burmistrza Rumi. To nowy kandydat, który wcześniej nie brał udziału w walce na to stanowisko.

Kim jest osoba aspirująca na stanowisko Burmistrza Rumi?

Monika Baran - bo o niej mowa - podjęła się tego trudnego zadania i podczas konferencji prasowej przed Urzędem Miasta 26 marca zapowiedziała swój start z poparciem Porozumienia Jarosława Gowina.

Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.
Monika Baran jest prezesem okręgu gdyńsko-słupskiego (nr 26) Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Porozumienie zawiązało się w 2017 na bazie Partii Polska Razem oraz środowisk Republikanów, Wolnościowców i Chrześcijańskiego Ruch Samorządowego. Przyjęło ono formułę nowoczesnego konserwatyzmu w sprawach kulturowych i obyczajowych, natomiast w gospodarce stawia na podejście wolnościowe, uczciwą i sprawiedliwą konkurencję a także dąży do ograniczenia biurokracji. Porozumienie ma strukturę opartą o okręgi do Sejmu.

Kandydatka ma 30 lat, jest mieszkanką Rumi prawie od urodzenia. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością, a także wspiera organizację przedsięwzięć kulturalnych. Jest z wykształcenia prawnikiem i świadczy usługi doradztwa.

Miejskie sukcesy i porażki

"W zakresie inwestycji ta kadencja została stracona. Pomysły, jak zakup nowej siedziby dla MOPSu, znikały równie szybko, jak się pojawiły. Mimo tego, że ekipa rządząca ma większość w radzie i to tak zdecydowaną, że może sobie pozwolić na nieme sesje, bez żadnej dyskusji" - mówiła podczas konferencji prasowej.

"Nie jest tak, że chciałabym wyłącznie krytykować. Pan Burmistrz ma sukcesy, szczególnie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, ale jest to zasługa urzędników, szczególnie Wydziału Rozwoju Miasta i to im należą się pochwały. To tam wykonano robotę, dzięki której będziemy mieli tunel w Janowie czy rewitalizację Zagórza" - wyjaśniała.

Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.  Co proponuje?

Kandydatka na razie nie chce zdradzać szczegółów, ale jak udało nam się dowiedzieć, wśród jej priorytetów ma znaleźć się wygoda mieszkańców "zarówno jeśli chodzi o jakość usług świadczonych przez miasto, jak i jakość infrastruktury". Ponadto usłyszeliśmy zapowiedź przedstawienia w najbliższych dniach raportu i propozycji rozwiązań odnoszących się do narastających w mieście korków. Kolejnym poruszonym problemem był brak "ratusza z prawdziwego zdarzenia, z zapleczem dla potrzeb kulturalnych".

Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.  Kadencja straconych szans

Monika Baran wyraziła niezadowolenie z obecnej kadencji: "Aktualna kadencja burmistrza jest kadencją straconych szans. Wiele decyzji nie zostało podjętych. Zabrakło odwagi, zabrakło też możliwości, żeby podjąć jakąś decyzję. Wiem, że w Urzędzie trwają bardzo długie narady, zapraszane są kolejne osoby. To się przedłuża, rozciąga się w czasie. Na przykład: stoimy teraz przed Urzędem Miejskim, który nadal wygląda tak, jak wyglądał. Mimo wielu zapowiedzi, że rozpocznie się w końcu budowa nowego Ratusza. Nadal nie jest to wpisane w budżet, nadal nie ma podjętych w tym zakresie żadnych decyzji".

Poprosiliśmy kandydatkę o odniesienie się do działań urzędujących obecnie władz w zakresie promocji miasta. "Biuletyn miejski robi wielkie wrażenie. Jest przepiękny, jest na pewno też bardzo drogi. Niestety nie uzyskałam z UM odpowiedzi na pytanie, jaką kwotę miasto przeznacza na wydrukowanie tego biuletynu" - odpowiadała.

Wszystko na konto burmistrza

"Widzimy w tym biuletynie bardzo wiele tematów, bardzo wiele inwestycji albo też robót, które w mieście się odbywają (bo nie wszystko jest inwestycjami). Burmistrz chwali się tam również rzeczami, które inne podmioty realizują na terenie miasta. Ale oczywiście wszystko zapisuje "na swoje konto". Taka jest polityka naszego miasta obecnie, że wszystko co dzieje się w mieście, jest przypisywane właśnie na konto obecnego burmistrza, obecnej ekipy rządzącej. Nie tylko burmistrza, bo okazuje się, że również Rada Miejska i jej przewodniczący jest tutaj jedną z osób, której głównie zawdzięczamy to, że peron w Janowie jest remontowany. A tak naprawdę jest remontowany ze środków PKP" - komentowała Monika Baran.Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.

O stanowisko Burmistrza kandydatka będzie ubiegała się po raz pierwszy. Wcześniej, w 2014 bezskutecznie kandydowała do Rady Miasta, a w 2015 do Sejmu. Czy tym razem stanie się inaczej? O tym w listopadzie zadecydują mieszkańcy.

Znamy pierwszego kandydata na Burmistrza! "To kadencja straconych szans" - mówi kandydatka.

4 Comments

  1. noo... gruba kandydatura :)

  2. Mielśmy już burmistsza fanatyka religijnego, był najgorzej ocenianym włodarzem. Ten pan teraz ośmiesza nasze miasto będą posłem i wygadując totalne bzdury przed kamerami.
    Nie znam Pani Baran, ale mi wystarczy, że kandyduje z partii Gowina, to niestety bardzo zła rekomendacja.

  3. Z wypowiedzi Pani kandydatki widać jednoznacznie, że nie ma pojęcia o zarządzaniu i negocjacjach jakie trzeba przeprowadzić w związku z inwestycjami, choćby remont dworca w Rumi Janowo. Jeśli ta Pani sądzi, że PKP w ramach wdzięczności dla Rumi robi tak kosztowną inwestycję... to gratuluję . Co do zarządzania i pozyskiwania środków... jeśli szanowna Pani kandydatka uważa, że Burmistrz jest zbyteczny... to rozumiem, że kandydatka chce kandydować na Burmistrza w celu... No właśnie jakiem? Podsumowując ... wywiad daje obraz Pani kandydatki jako niekompetentnej i o zerowej wiedzy w temacie: jak skutecznie pozyskiwać zewnętrzne środki finansowe praz w zarządzaniu... Szkoda Rumi...

  4. Postulaty zbyt ogólnikowe i wymijające. Nowy ratusz to martwy postulat każdego następnego kandytata na ten urząd. Absolutnie zgadzam się z tym, że obecni włodarze przeznaczają środki finansowe na autopromocję, a wręcz propagandę. Jednak Pani Baran startuje z Porozumienia, czyli partii konserwatywno-liberalnej i wolnorynkowej, którą współtworzyli niedawni członkowie Wolności Janusza Korwin-Mikkego. Deklarowanie się jako wolnorynkowiec zobowiązuje, wobec tego oczekuję, że potencjalna przyszła pani Burmistrz odstąpi od absurdalnego pomysłu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla młodzieży, zainicjuje pomysł zniesienia opłaty targowej, obniżenia podatków i danin lokalnych oraz racjonalizacji wydatków i zadań gminy.

Komentowanie wyłączone