Pierwsze spotkanie APS w fazie play-off

- kategoria Aktualności, Sport

APS Rumia 0-3 UKŻPS COCCODRILLO Kościan (24.03.2018r.,II liga siatkówki kobiet, Faza Play-Off, hala I LO Rumia)

Pierwsze spotkanie fazy play-off w wykonaniu APSu Rumia rozpoczęło się dla zawodniczek z Rumi od domowego spotkania. Zespołem, z którym przyszło rywalizować rumskim siatkarkom w ćwierćfinale, były zawodniczki UKŻPS COCCODRILLO Kościan. Przed trzema tygodniami to właśnie z tym zespołem rumianki zakończyły rywalizację w rundzie zasadniczej, ulegając  0-3.

Wszyscy zgromadzeni na hali wierzyli głęboko w zwycięstwo rumskiego APSu. Tego dnia APS występował głównie w składzie z kadetkami, które bardzo dobrze radzą sobie w Mistrzostwach Polski Kadetek. W pierwszym secie APS radził sobie dobrze, jednak to znów końcówka seta należała do zawodniczek z Kościana. Druga odsłona dla zawodniczek UKŻPS-u Kościan była nieco łatwiejsza, bo 25 punkt zdobyły wówczas, gdy na koncie rumianek było zaledwie 14. Trzeci set toczył się z delikatną przewagą rumianek, jednak po błędach w grze, głównie w przyjęciu, na prowadzenie wyszły kościanki.

Mecz zakończył się asem serwisowym ze strony zawodniczek gości. Porażka w pierwszym meczu nie przekreśla jednak szans na awans w dalszym etapie play-offów. Przed rumiankami za dwa tygodnie rewanż w Kościanie. Jeśli jednak nie powiedzie się zespołowi APS Rumia, sezon w II lidze zakończą na miejscach 5-9.