Małe derby na remis

- kategoria Aktualności, Sport

GOSRiT Wikęd Luzino 1-1 Orkan Rumia (31.03.2018r., 21. Kolejka IV ligi, Stadion Gminny w Luzinie)

Kolejnym spotkaniem rumskiego Orkana był mecz w małych derbach powiatu z drużyną Wikędu Luzino. Mecz, którego gospodarzem był zespół z Luzina, przypadł do rozegrania w Wielką Sobotę.

Pierwszy gwizdek rozbrzmiał idealnie w południe i obie jedenastki rozpoczęły walkę o ważne trzy punkty. Pomimo dużej różnicy pomiędzy miejscami, które zajmują drużyny Wikędu i Orkana, w tabeli na boisku można było oglądać zacięte spotkanie. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak zdecydowanie klarownych sytuacji, przez co publiczność zgromadzona na kameralnym stadionie w Luzinie nie obejrzała bramek przez pierwsze 45 minut.

Druga część meczu, zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla zawodników Orkana Rumia. Wynik spotkania otworzył skuteczny Kacper Kiełb, który idealnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 0-1. Mimo bardzo dobrego wyniku, Orkan nie spoczął na laurach i dalej atakował bramkę gospodarzy. W 80 minucie piłka po raz drugi trafiła do siatki bramkarza Wikędu Luzino, po uderzeniu Michała Renusza jednak sędziowie dostrzegli pozycję spaloną napastnika Orkana. Niestety źle skończyło się to dla Orkana. W 90 minucie jeden z defensorów rumskiego MKS-u sfaulował na dwudziestym metrze zawodnika Wikędu Luzino. Piłka uderzona bezpośrednio trafiła w rękę obrońcę Orkana i arbiter wskazał na popularne wapno. Jedenastka została skutecznie wykorzystana przed jednego z gospodarzy. Swoją szansę w ostatniej akcji meczu miał jeszcze Orkan, gdzie piłka po uderzeniu Mohammeda Doumbouya z 25 metra przed bramką trafiła w poprzeczkę!

Sędzia po tej akcji zakończył mecz, w którym lepiej grał zespół Orkana Rumia i to zespół z naszego miasta bardziej zasłużył na 3 punkty, jednak piłka nożna jest grą nieobliczalną. Warto uszanować jednak jeden cenny punkt.

Następne spotkanie Orkana, którego rywalem będzie aktualny wicelider Grom Nowy Staw, odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 16 na stadionie Miejskim w Rumi.