PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!

PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Miasto
@Gazeta Rumska
PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!

Budowa nowego Ratusza stanęła pod znakiem zapytania. Budynek Urzędu Miasta został dostrzeżony przez UNESCO.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Dyrektor Generalny UNESCO Audrey Azoulay, nie kryjąc zaskoczenia z odnalezienia tak unikatowego obiektu, oznajmiła:

PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!
Dyrektor Generalny UNESCO Audrey Azoulay

"Nie sądziłam, że gdziekolwiek jeszcze w bloku wschodnim zachował się tak unikatowy obiekt. Jest to jedyny relikt minionej epoki, który do chwili obecnej wykorzystywany jest jako magistrat".

Budynek Urzędu Miasta ma być wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jeszcze w tym roku. Warunkiem wpisania na listę jest jednak utrzymanie w tym miejscu nieprzerwanej działalności Urzędu Miasta. To oczywiście przekreśla plan budowy nowego Ratusza. Równolegle z pracami urzędników w budynku funkcjonować ma "Żywe Muzeum". Przewiduje się przyjmowanie około 230 grup zwiedzających rocznie.

Jak przyznaje anonimowy pracownik Urzędu trudne do pogodzenia może okazać się wykonywanie codziennej pracy Urzędników z oprowadzaniem wycieczek.

PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!  "Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy dostrzeżeni przez tak ważną instytucję. To duży krok, który przyniesie prestiż całemu miastu." - komentuje burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!
Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki

"Całe szczęście, że nie zrealizowaliśmy swoich obietnic przedwyborczych i nie rozpoczęliśmy budowy nowego Ratusza. Gdyby tak się stało, nie doszłoby do tak zaszczytnego wyróżnienia naszej architektonicznej perełki" - dodaje Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki.

 

 

 

Dlaczego wyjątkowość budynku dostrzeżono dopiero teraz?

Jak ustalił nasz korespondent, podczas inwentaryzacji archiwum UNESCO skrupulatny urzędnik wykrył błąd w klasyfikacji. Okazało się, że lata temu architekci UNESCO błędnie zakwalifikowali obiekt, umieszczając jego teczkę w dziale C-141/15g. Dział ten zawiera "hotele robotnicze, baraki i inne".

Nie wszystkich cieszy perspektywa tego spektakularnego sukcesu rumskich włodarzy.

Swoje zaniepokojenie wyrazili dyrektorzy oliwskiego ZOO i helskiego Fokarium, obawiając się spadku frekwencji gości zwiedzających ich placówki kosztem rumskiego skansenu.

O postępach w sprawie będziemy informowali na bieżąco.

PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!

PILNE! Rumski obiekt na liście UNESCO!

3 Comments

  1. Bo Niema kasy na budowę nowego ratusza i co partyjny burmistrz z [PO] Michał Pasieczny i jego przyzwoitka Ariel Sienicki mają mówić ,
    Bo chcą jeszcze następne wybory być przy korycie i zatrudniać swoich kolesi partyjnych z [PO] za poprzednią burmistrz w tym rozwalającym się baraku pracowało 98-urzędników a dziś jest ich 166-urzędników . Niem przedszkoli !! Niema żłobka !! niema Dróg !!! niema tuneli pod torami w Janowie i nigdzie tyle spraw przegrał Michał Pasieczny przed sądem pracy że my jako podatnicy zapłacili ponad 400-tyś zł

  2. Też tak myślę!

  3. Nikt nie napisze że to prima

Komentowanie wyłączone