Prokurator odmawia śledztwa ws. lekarza z Rumi

Prokurator odmawia śledztwa ws. lekarza z Rumi

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Prokurator odmawia śledztwa ws. lekarza z Rumi
Jak informowaliśmy w styczniu br. Wojciech Wieczorek - lekarz pracujący w Rumi wywiesił na drzwiach gabinetu kartkę z napisem "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z "PIS" ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP."
Po tym zdarzeniu pojawiły się zarzuty ze strony internautów. Lekarzowi zarzucano przede wszystkim złamanie przysięgi Hipokratesa i nierówne traktowanie pacjentów. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła posłanka Anna Sobecka.
Dziś wiemy już, że lekarz nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
Prokuratura Rejonowa w Gdyni prowadziła postępowanie w sprawie zawiadomienia poseł Anny Sobeckiej. Było to postępowanie sprawdzające. W wyniku tego postępowania prokurator referent uznał, że lekarz o którym mowa była w zawiadomieniu o przestępstwie swoim zachowaniem nie wyczerpał znamion przestępstwa i odmówił wszczęcia śledztwa - mówi prokurator Mariusz Duszyński z gdańskiej Prokuratury Okręgowej.
Rzecznik odpowiedzialności zawodowej Izby Lekarskiej prowadził w tej sprawie postępowanie i zachowanie tego lekarza stanowi delikt dyscyplinarny – dodaje
Głos w prawie zabrał wcześniej Rzecznik WOŚP informując, że ich sprzęt nie jest przekazywany do prywatnych gabinetów. Z kolei sprawca zamieszania tłumaczył swoje postępowanie stwierdzając, że było ono żartem.
Prokurator odmawia śledztwa ws. lekarza z Rumi