Przystanek przy Przychodni kosztem miejsc parkingowych

Przystanek przy Przychodni kosztem miejsc parkingowych

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Przystanek przy Przychodni kosztem miejsc parkingowych

Podróżujący komunikacją miejską doczekają się dogodniejszego dojazdu do przychodni. Udogodnienie realizowane jest jednak kosztem miejsc parkingowych, a prace przygotowywano bez należytej staranności.

Ruszyły prace drogowe przy ul. Derdowskiego. Obok przychodni NZOZ nr 1, w miejscu gdzie znajdowały się miejsca parkingowe, powstaje przystanek autobusowy z wiatą.

Inicjatorem budowy jest Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki. Jeszcze za życia poprzedniego dyrektora NZOZ nr 1, ŚP. Doktora Grzegorza Szalewskiego, Przewodniczący, jak twierdzi, miał uzgodnić z nim słownie, że przystanek powstanie na terenie należącym do przychodni. Przy rozmowie miała również być obecna Dyrektor Zakładu. Nie otrzymaliśmy jednak od Przewodniczącego dostępu do dokumentów potwierdzających te uzgodnienia, ponieważ takowe nie istnieją.

O braku należytej staranności ze strony Urzędu Miasta świadczy również fakt, że prace rozpoczęły się bez poinformowania w jakikolwiek sposób właściciela terenu.

Parking o połowę mniejszy

Drugą kwestią budzącą wątpliwości jest wielkość planowanego przystanku. Projekt nie przewiduje budowy zatoki autobusowej, więc na budowę wiaty z ławkami teoretycznie powinno wystarczyć zaledwie kilka/kilkanaście metrów kwadratowych. Tymczasem obszar prac zajmuje aż połowę parkingu, który (i tak za mały) do tej pory służył pacjentom jako dogodne miejsce na zaparkowanie samochodu. Przewodniczący Rady tłumaczy to względami bezpieczeństwa. Jego zdaniem osoby wysiadające z autobusu nie powinny wychodzić na parking. Zdaniem Ariela Sinickiego, zlikwidowanie połowy miejsc parkingowych nie powinno być zbyt dużym utrudnieniem, ponieważ około 36 miejsc powstało nieopodal, przy ul. Miłosza i Pułaskiego.

Prace mają potrwać około tygodnia, począwszy od 4 kwietnia.

 

Przystanek przy Przychodni kosztem miejsc parkingowych

Przystanek przy Przychodni kosztem miejsc parkingowych

1 Comment

  1. WIADOMO ŻE KLAKIER ARIEL SIENICKI Z PARTII [PO] NIE UDOSTĘPNIA DOKUMENTÓW ON MYŚLI NA CZELE Z MICHAŁEM PASIECZNYM I 15-RADNYCH ŻE RUMIA TO ICH PRYWATNY FOLWARK OJ NIE RUMIA TO JEST NASZE MIASTO A MY WAS W TYM ROKU POZWALNIAMY BO MIELIŚCIE ZATRUDNIENIE NA 4-LATA A PRZEZ 4-LATA NIE JEST ZROBIONE NIC!!! TYLKO OPOWIADANIE BAJEK
    PODCZAS WYBORÓW W 2014 R BYŁO OBIECANE NOWY RATUSZ \ MIAŁY BYĆ BUDOWANE NOWE PRZEDSZKOLA / DWORZEC MIĘDZY RUMIĄ A REDĄ / BLOK SOCJALNY / POMIESZCZENIA DLA [MOPS[ W RUMI NIEMA MIAŁA BYĆ ZIELONA WYSPA NIEMA ALE NAJLEPIEJ CO WYSZŁO KLAKIEROM Z [PO] TO ZATRUDNIANIE KOLESI PARTYJNYCH ICH RODZIN CIOTEK RADNYCH CÓREK MATEK ORAZ PRZEGRANE SPRAWY PRZED SĄDEM PRACY W GDYNI I SĄDEM ADMINISTRACYJNYM W GDAŃSKU CO MY JAKO PODATNICY ZAPŁACILIŚMY ZA GŁUPOTĘ MICHAŁA PASIECZNEGO PRAWIE 500-TYŚ ZŁ

Komentowanie wyłączone