Średni początek miesiąca w wykonaniu rumskich drużyn sportowych

Średni początek miesiąca w wykonaniu rumskich drużyn sportowych

- kategoria Aktualności, Sport
Średni początek miesiąca w wykonaniu rumskich drużyn sportowych

W pierwszy weekend kwietnia rumskie drużyny walczyły w swoich dyscyplinach w rozgrywkach ligowych. Niestety, sobotnie pojedynki nie będą pozytywnie pamiętane przez rumskich kibiców, jednak niedzielny występ rugbystów Arki Rumia nieco naprawił sportowy weekend.

Orkan Rumia

Rozpocznijmy od spotkania Orkana Rumia w ramach IV ligi. Orkan podjął przed własną publicznością zespół Gromu Nowy Staw, który w ligowej tabeli zajmuję miejsce wicelidera. Był to zatem wymagający przeciwnik na rumskich kopaczy, z którym nie udało się zdobyć choćby jednego oczka. MKS uległ 0-2, kończąc mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Niestety, pozostałe wyniki ułożyły się w taki sposób, że Orkan po 22 kolejkach jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie Orkan rozegra już w najbliższą sobotę, z sąsiadującym w tabeli Startem Miastko, na boisku w Miastku.

APS Rumia

Na tarczy z Kościana wróciły również zawodniczki APSu Rumia. Rumianki w sobotę zagrały drugi ćwierćfinałowy mecz fazy play-off z gospodyniami UKŻPS Kościan. Siatkarki z Rumi przegrały drugi pojedynek wynikiem 3:0 (25:19, 25:13, 28:26). Po tym spotkaniu sezon dla zawodniczek APSu Rumia się zakończył, teraz czas na odpoczynek i przygotowania do kolejnego sezonu II ligi kobiet. Przypomnijmy, że 2-6 maja odbędą się finały Mistrzostw Polski Kadetek w których o triumf walczyć będą kadetki APSu. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż Mistrzostwa odbędą się na hali MOSiR w Rumi!

Arka Rumia

W niedzielę natomiast grę w lidze wznowili rugbyści Arki Rumia. Przeciwnikiem gospodarzy był zespół Legii Warszawa. Sporą przewagę Arka zyskała dzięki skutecznej grze w pierwszej połowie spotkania. Druga część meczu była nieco bardziej wyrównana, jednak zwycięstwo pozostało w Rumi. Arkowcy wygrali swój mecz 40:22. Kolejne spotkanie już w niedzielę o godzinie 13:00, również na stadionie MOSiR w Rumi. Tym razem przeciwnikiem Arki będzie AZS AWF Warszawa.

Średni początek miesiąca w wykonaniu rumskich drużyn sportowych