Powstaną ulice Makuszyńskiego i Brzechwy

Powstaną ulice Makuszyńskiego i Brzechwy

- kategoria Aktualności, Miasto, Wywiady
@Gazeta Rumska
Powstaną ulice Makuszyńskiego i Brzechwy
Powstaną ulice Makuszyńskiego i Brzechwy
Jarosław Muszyński

Po latach starań radny Jarosław Muszyński doprowadził do tego, że ulice Brzechwy i Makuszyńskiego będą wyglądać tak, jak powinny w XXI wieku. Poniżej prezentujemy Czytelnikom krótki wywiad z radnym Jarosławem Muszyńskim.

– Na jakim etapie jest budowa tych ulic?

– W marcu rozstrzygnięty został przetarg, tak że wykonawca prac jest już wyłoniony. To przedsiębiorstwo z sąsiedniego powiatu puckiego, które niebawem rozpocznie wykonywanie pierwszych robót. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ Makuszyńskiego oraz Brzechwy to drogi gruntowe, a ich stan pozostawia wiele do życzenia. Dostrzeże to z pewnością każda osoba, która będzie w tej okolicy. Wprawdzie częściowo są tam płyty yomb, ale uważam, że rumianie zasługują na coś więcej. Te ulice już dawno temu powinny mieć taką nawierzchnię, jak chociażby sąsiednie Świętego Józefa oraz Stefana Batorego.

– Mieszkańcy dopytywali się o tę inwestycję nie od wczoraj…

– I teraz udało się doprowadzić tę sprawę do szczęśliwego finału, właśnie dzięki dużej pomocy ze strony okolicznych mieszkańców. Ten współudział jest dla mnie bardzo ważny. Budowa Makuszyńskiego i Brzechwy została wpisana do budżetu Rumi na 2018 rok – podobnie zresztą jak prace na ulicach Gryfa Pomorskiego, Porazińskiej, Chodkiewicza oraz Źródlanej – i teraz, po kilku miesiącach od głosowania sprawa posunęła się do przodu o następny, ale jakże ważny dla nas wszystkich krok.

– Czy wykonana będzie tylko nawierzchnia?

– Nie, projekt obejmuje również kanalizację deszczową. Mam nadzieję, że mieszkańcy odczują wyraźną poprawę.

– Jaki w tej sytuacji będzie koszt tej inwestycji?

– Został określony na prawie 1,1 miliona złotych.

– Dziękuję za rozmowę.

Powstaną ulice Makuszyńskiego i Brzechwy

1 Comment

  1. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

    Pan Radny Jarosław Muszyński zna problemy mieszkańców miasta Rumi ale co że jako radny z opozycji nie wiele może bo na 21-radnych to jest 15-radnych klakierów z [PO] i co robią co chcą bo burmistrz partyjny z [PO] ma większość w radzie i dla tego tych 15 -klakierów podnosi łapy do góry .Bo każdy radny z tej 15-ma za co dziękować Michałowi Pasiecznemu bo radnych rodziny są zatrudniane w blaszaku to żona przewodniczącego rady miasta rumi radnego córka pracownik urzędu Maryla jest zatrudniona siostra żęć Jana Klawitera oraz żęć Kazimierza Klawitera i tak się lody kręcą w blaszaku Rumskim

Komentowanie wyłączone