Remis Orkanu z rezerwami Arki

- kategoria Aktualności, Sport

Orkan Rumia 1-1 Arka II Gdynia  (21.04.2018r., 24 kolejka IV ligi, stadion MOSiR Rumia)

Po ostatnich dwóch porażkach Orkanu, w ramach rozgrywek IV ligi, sytuacja mocno się skomplikowała. Rumski zespół znalazł się bowiem na przedostatnim miejscu. Sobotniego popołudnia sytuacja mogłaby się zmienić w przypadku zwycięstwa Orkanu nad zespołem rezerw gdyńskiej Arki.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków zespołu gości. Mimo to na pierwszą groźną sytuację trzeba było czekać do około 30 minuty, kiedy na uderzenie w bramkę Arki zdecydował się jeden z ofensywnych zawodników Orkanu, a piłka trafiła w poprzeczkę. Ostatni kwadrans należał jednak do rumskiego MKS-u, a piłka znalazła drogę do bramki chwilę przed przerwą. W dużym zamieszaniu w polu karnym rezerw Arki znalazł się Kacper Kiełb, który skierował piłkę do siatki, co poskutkowało wynikiem 1-0 na tablicy. Chwilę później arbiter spotkania zaprosił obie jedenastki na 15-minutową przerwę.

Po przerwie, niestety dla rumskiej publiczności i Orkanu, wynik szybko się wyrównał. Po rzucie wolnym dla Arki defensorzy Orkanu oddalili nieco piłkę od własnego pola karnego, jednak trafiła ona pod nogi Dawida Bloka, który wykorzystał swoją szansę. Chwilę później była szansa na wynik 2-1 dla Orkanu, jednak po strzale z dystansu piłka minimalnie minęła słupek golkipera gości.

Większość drugiej części spotkania była na plus dla Orkanu, który próbował swoich szans na połowie przeciwników. Mimo to żadnej drużynie nie udało się zdobyć drugiego trafienia. Obie ekipy podzieliły się punktami, a z wyniku zadowoleni mogli być tylko goście.

Orkan, po rozegranych 23 meczach w tym sezonie, na swoim koncie zgromadził zaledwie 20 punktów. W kolejnym spotkaniu MKS rozegra wyjazdowy mecz w Lęborku z tamtejszą Pogonią. Odbędzie się on w sobotę 28 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie w Lęborku.