Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie

Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie  Źródło: Straż Miejska Rumia
Sytuację, z jaką spotkali się funkcjonariusze w ostatnią sobotę kwietnia, można określić jako kuriozalną. Niespełna 30-letni mężczyzna miał w samochodzie bardzo specyficzny arsenał. Policjanci postawili mu zarzut posiadania narkotyków. 
 

Zaskakująca kontrola drogowa

Na kierowcę jadącego przez Szmeltę zwrócili uwagę strażnicy miejscy, ponieważ znajdował się w miejscu, gdzie samochody obowiązywał zakaz poruszania się. Sytuacja miała miejsce w środku dnia, kiedy ciężko było przeoczyć znak. Auto zostało więc zatrzymane do kontroli. Okazało się, że kierowca jechał, mimo że nie posiadał prawa jazdy.

Tożsamość mieszkańca Rumi została ustalona, a chwilę później strażnicy zakuli go w kajdanki, wezwali patrol policji, aby ten zabrał kierowcę na komisariat. Wprawdzie mężczyzna nie został aresztowany, ale usłyszał zarzuty. Stanie jednak przed sądem... z całkiem innego powodu. „Gazeta Rumska" ustaliła, co takiego wydarzyło się na Szmelcie.

 

Broń i narkotyki

W samochodzie znalezione zostało pudełko, w którym była zawinięta w sreberka marihuana oraz mała, elektroniczna waga i bibułki. - Taka waga jest typowa dla osób, które chcą sprawdzać, ile waży „towar", podobnie jak bibułki, w które można wcisnąć wymieszaną marihuanę z tytoniem - mówi funkcjonariusz, który zajmował się m.in. sprawami narkotykowymi.

W aucie były również siekiery, kije baseballowe oraz dość spory nóż i atrapa broni. Kim jest osoba zatrzymana na Szmelcie? Tego nie udało się nam ustalić, ale z pewnością „zwykły" kierowca nie wozi ze sobą takiego arsenału.

Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie
Źródło: Straż Miejska Rumia

 

Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie
Źródło: Straż Miejska Rumia

Skala problemu

Rumianin był drugą osobą w Rumi, a czwartą w powiecie wejherowskim, zatrzymaną w ciągu jednego tygodnia. Wcześniejsza antynarkotykowa akcja, w wyniku której zatrzymano trzy osoby, została przeprowadzona wspólnie z policjantami z Gdańska oraz funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ci w mieszkaniu na terenie Rumi znaleźli marihuanę oraz dziesiątki tabletek ekstazy. - Na detalicznym rynku pojedyncza tabletka może być sprzedana za kilkadziesiąt złotych - mówi nam policjant dochodzeniowy.

 

- Łącznie tego dnia policjanci zabezpieczyli około 120 gramów marihuany, 8 gramów amfetaminy oraz 134 tabletki ecstasy - czytamy w policyjnym komunikacie. - Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty, a o ich losie zadecyduje sąd.

 

Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie
Źródło: Straż Miejska Rumia

 

Wskazuje to na wysoki poziom problemu przestępczości narkotykowej w Rumi, ponieważ zatrzymanie miało miejsce raptem dwa tygodnie po innym, w związku ze znacznie większą ilością narkotyków. Na początku kwietnia podczas wspólnej akcji rumskiej i wejherowskiej policji funkcjonariusze skonfiskowali ponad 5 kilogramów marihuany. Worki z narkotykami znajdowały się w łóżku. Jak zwykle w takim przypadku, roślinny susz został zabrany do przebadania. W tym ostatnim przypadku sąd wydał nakaz aresztowania zatrzymanego na trzy miesiące. 23-latkowi grozi - ze względu na dużą ilość narkotyków - do 10 lat więzienia. W przypadku mniejszej ilości maksymalna kara to 3 lata więzienia. 
 
Wcześniej, w połowie kwietnia w mieszkaniu na terenie Rumi policjanci znaleźli marihuanę oraz dziesiątki tabletek ekstazy. Podejrzany trafił do aresztu.
Kryminalna Rumia: Broń i narkotyki na Szmelcie