Rumska działaczka doceniona przez Policję

Rumska działaczka doceniona przez Policję

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
@Gazeta Rumska
Rumska działaczka doceniona przez Policję

Niedawno (19 kwietnia) obchodziła swoje 70. urodziny. Działalność społeczną prowadzi od około 30 lat. Jest żoną emerytowanego policjanta; wychowała trójkę dzieci.

Rumska działaczka doceniona przez Policję
Elżbieta Flisikowska

Mowa o znanej rumskiej społeczniczce - Elżbiecie Flisikowskiej, prezes Stowarzyszenia Przeciwdziałania Korupcji, Niegospodarności i Obrony Praw Człowieka EFAS.

W 2009 roku zapowiedziała swój start w wyborach na burmistrza Rumi, jednak ostatecznie wycofała się z politycznych planów, by dalej prowadzić działalność społeczną.

"Musimy patrzeć władzy na ręce, bo jak nie patrzymy, to robią co chcą" - mówi dla Gazety Rumskiej. Obok pomocy mieszkańcom i działalności na rzecz bezpieczeństwa, to właśnie obywatelska kontrola m. in. rumskich władz jest bardzo ważną częścią jej pracy dla społeczności. Trudno zliczyć jej korespondencje z władzami miasta, prokuraturą oraz sądami.

Dobrze znają ją mieszkańcy, samorządowcy, prokuratorzy, sędziowie i policjanci. Na swoim koncie ma wiele podziękowań od Policji, której pomaga nie od dziś. Rumskim policjantom zafundowała m. in. kojce dla policyjnych psów oraz elektryczną bramę przy komisariacie. Również z okazji 70 urodzin spotkała się z uznaniem ze strony Komendantów powiatowej policji.

 

Rumska działaczka doceniona przez Policję
Kartka urodzinowa od Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Celebrowanie Pani urodzin - obok okazji do wyrażenia podziwu dla zaangażowania na niwie społecznej oraz wdzięczności za wieloletnią troskę i współpracę na polu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku mieszkańcom Rumi - stanowi oczywiste potwierdzenie potrzeby istnienia kierowanego przez Panią Stowarzyszenia, będącego świadectwem inicjatywy obywatelskiej w materii szeroko rozumianego pożytku publicznego.

W imieniu funkcjonariuszy i pracowników KPP w Wejherowie, życzymy dalszych sukcesów w sferze prowadzonej działalności i życiu prywatnym.

- czytamy w nadesłanym do Pani Elżbiety liście.

 

Ile potrwa jeszcze działalność Pani Elżbiety Flisikowskiej? "Pożyję 102 lata" - mówi działaczka. "100 lat spędzę na ciężkiej pracy, a 2 lata sobie odpocznę" - tłumaczy.

 

Rumska działaczka doceniona przez Policję

7 Comments

 1. Eluchna - zacznij odpoczywać już teraz

 2. Kto pisze te pomówienia może mieć problemy z prawem jakie obowiązuje w Demokratycznym Państwie bo nikt z was nie jest anonimowy odnajdziemy was .

 3. Psy partyjne z [PO] szczekają a karawan jedzie dalej Oj boli was partyjniacy Rumscy ze ktoś ma odwagę kontrolować wasze nieprawidłowości i kłamstwa.
  Są dokumenty że na nic niema burmistrz pozwolenia na żadne budowy
  Starostwo Powiatowe w Wejherowie
  Wydział Architektury i Budownictwa
  1/ Wydział i Budownictwa nie wydał pozwolenia na budowę tunelu pod torami PKP w Janowi
  2/nie wydał pozwolenia na budowę tunelu pod torami na wysokości Auchan
  3/nie wydał pozwolenia na budowę budynku Urzędu Miasta Rumi
  4/nie wydał pozwolenia na budowę budynku Straży Pożarnej w Rumi
  5/decyzją pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego [komunalnego ] na dz. 24/4,57/14 24/16 i 57/16 obr 9 w Rumi .
  6/nie wydał pozwolenia na budowę kanalizacji i wodociągu przy ul Wojska Polskiego w Rumi
  PISMO JEST Z DNIA 5.04.2018 R
  Wszystkie opowieści jakie opowiada burmistrz Michał Pasieczny to bajki z zakurzonej półki to można sprawdzić w Starostwo Powiatowe w Wejherowie .

 4. Znamy Panią Elżebietę Flisikowską to jest osoba o dobrym sercu pomaga nie tylko Policji ale innym potrzebującym ludziom .
  sama otrzymałam pomoc i znam Panią Elę wiem ile pomaga zagubionym ludziom mieszkam w Rumi od 1984 r nie boi się nikogo bo jest nie skażona żadną aferą

 5. Czy GR sprawdzą te informacje czy piszecie bzdury by nakład zszedł.

 6. Za czasow komunizmu kolportowala opozycyjne gazety i jest zona emerytowanego hmmm...policjanta - milicjanta ? Dziwny mezalians .

 7. Gratulacje dla Pani Elżbiety :) jak widać najważniejsza jest chęć działania i zaangażowanie. Życzę wytrwałości i dalszych sukcesów! :)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *