Orkan vs. GKS Kolbudy: drugie zwycięstwo z rzędu

Orkan vs. GKS Kolbudy: drugie zwycięstwo z rzędu

- kategoria Sport
Orkan vs. GKS Kolbudy: drugie zwycięstwo z rzędu

MKS Orkan Rumia 2-1 GKS Kolbudy

(09.05.2018 r., 18 kolejka IV liga, stadion MOSiR)

Po sobotnim zwycięstwie Orkana, kibice MKS-u czekali zaledwie 4 dni na kolejne spotkanie. Orkan bowiem w środę 9 maja rozegrał zaległe spotkanie z 18 kolejki z GKS Kolbudy. Pierwotnie miało się ono odbyć 10 marca, jednak tegoroczne rozgrywki nieco przesunęły się z powodu aury, jak panowała na początku marca. Było ono bardzo ważne dla obu drużyn - GKS Kolbudy różnicą 5 punktów wyprzedzał w tabeli Orkan, stąd też była to w zasadzie walka o tzw. 6 punktów w spłaszczonej tabeli.

Orkan środowe spotkanie rozpoczął bez najskuteczniejszego w tym sezonie Kacpra Kiełba, który doznał lekkiego urazu podczas sobotniego meczu. W zaległy mecz lepiej weszli zawodnicy gości, próbujący przedostać się na bramkę Orkana. Gospodarze natomiast szansę upatrywali w kontratakach. Wynik otworzył w 31 minucie jeden z zawodników GKS-u Kolbudy , który strzałem z okolic 25 metra zdjął "pajęczynę" ze spojenia bramki, strzeżonej przez golkipera Orkana. Gdy już pod koniec pierwszej połowy wydawało się, że sędzia zaprosi obie jedenastki na przerwę, w polu karnym Orkana sfaulowany został jeden z piłkarzy gości. Arbiter podyktował rzut karny. Na szczęście dla fanów sympatyzujących z rumskim Orkanem, Patryk Wychnowski obronił jedenastkę i straty, jakie musieli odrabiać gospodarze, stanowiły jedną bramkę.

Orkan vs. GKS Kolbudy: drugie zwycięstwo z rzędu

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Wyrównanie zdobył w 52 minucie Paweł Gniewkowski. Dalsza część gry toczyła się w wyrównanej walce pomiędzy obie jedenastkami, ale to Orkanowi udało się zdobyć zwycięskiego gola. W 82 minucie wynik spotkania ustalił Gniewkowski, dla którego była to druga bramka i trzeci gol w dwóch ostatnich spotkaniach.

Dzięki zwycięstwu, Orkan ponownie przesunął się o jedno oczko w ligowej tabeli, zajmując 15 miejsce. Po 26 rozegranych meczach rumianie zdobyli 26 punktów, a strata do 11 miejsca wynosi zaledwie 2 punkty. Utrzymanie wciąż jest w zasięgu oraz w nogach rumskich piłkarzy, a przed nimi 8 spotkań do zakończenia ligowego bytu.

Orkan vs. GKS Kolbudy: drugie zwycięstwo z rzędu