Co z ulicą Abrahama?

Co z ulicą Abrahama?

Co z ulicą Abrahama?

Redakcja zastrzega, że przytaczane wypowiedzi mieszkańców nie wyrażają stanowiska Redakcji, a są jedynie prywatną opinią czytelników.

Jedną z najbardziej zaniedbanych ulic w naszym mieście, z dziurami, wybojami, jest ulica Abrahama. Jak długo pamiętam (od czterdziestu lat, bo tyle mieszkam w Rumi), toczy się dyskusja na temat tej ulicy.

Warto nadmienić, że jest to również jakaś alternatywa dla ciągle zablokowanej ulicy Dąbrowskiego. Nowa nawierzchnia ulicy byłaby także wyrazem szacunku dla osoby, od której pochodzi jej nazwa.

Kim był Antoni Abraham? Żarliwym obrońcą polskości Pomorza, delegatem na konferencję pokojową w Paryżu. Całe życie poświęcił walce o polskość swojej ziemi. Odrodzenie państwa było wyznaniem jego wiary życiowej, ideą nadrzędną, dla której zrezygnował z ustabilizowanego życia rodzinnego, znosił cierpienia, upokorzenia, a także biedę.

To wstyd, że w takim stanie jest ulica nosząca jego imię. Zwracano wielokrotnie uwagę na ten stan rzeczy byłym burmistrzom naszego miasta i wreszcie obecnemu Burmistrzowi, panu Michałowi Pasiecznemu. Wołanie to zawsze było kwitowane brakiem pieniędzy. Sądziłem, że za obecnej władzy coś się w tej sprawie zmieni, że radni z ramienia PiS - pan F. Mosa i pan M. Kryża będą mieli coś w tej sprawie do powiedzenia. Cztery lata minęły, jak z bicza strzelił i nic w kwestii ulicy nie zrobili. Myślę, że najbliższe absolutorium dla obecnego Burmistrza kolejny raz ci panowie radni prześpią. Większość w Radzie naszego miasta, mają radni z ramienia PO. Więc stan ulicy Abrahama nie dziwi.

Szanowni Państwo, zbliżają się kolejne wybory samorządowe. Już za niecałe pół roku Rumią zarządzać będą, przez kolejne pięć lat, Burmistrz i Rada.

Oto w pewnej gazecie, nie mylić z „Gazetą Rumską”, ukazało się zwodnicze światełko w tunelu. W najbliższych planach miasta widnieje rozpoczęcie przebudowy ulicy Abrahama. Uważam to za kolejną czczą zapowiedź, bo tylko na papierze obecnej władzy. A na pomoc F. Mosy i M. Kryży - radnych z PiS, liczyć nie można. Spójrzmy prawdzie w oczy i na poniższe punkty, które muszą zostać spełnione, aby rozpocząć prace:

1. Warunki techniczne, dotyczące np. energii, wodociągów, gazu, itp.
2. Koncepcja
3. Wykonanie projektu
4. Uzgodnienia projektu, w zależności od tego, czego dotyczy
5. Złożenie projektu, wraz z uzgodnieniami, w celu uzyskania pozwolenia na budowę
6. Pozwolenie na budowę
7. Zaplanowanie środków na realizację w budżecie, zgodnie z kosztorysem projektu
8. Przygotowanie specyfikacji przetargowej i ogłoszenie przetargu
9. Rozstrzygnięcie przetargu
10. Podpisanie umowy na realizację. Realizacja zadań zgodnie z projektem i warunkami przetargowymi
11. Nadzór nad realizacją
12. Zakończenie zadania
13. Zgłoszenie o zakończeniu budowy
14. Odbiór zadania w zależności od rodzaju

Na zrealizowanie takich zamierzeń, co jest najważniejsze, trzeba mieć pieniądze, a w miejskiej kasie pustka!

Szanowne Panie i Panowie Radni z PO i PiS.
Miną kolejne lata, zanim będziecie w stanie spełnić swoje obietnice. A może ich nigdy nie spełnicie. Dziwię się szczególnie radnym z koła PiS, Florianowi Mosie i Michałowi Kryży, że nie chcą brać przykładu ze swojego pana Prezesa, Jarosława Kaczyńskiego, który nie idzie na żadne kompromisy i danego słowa dotrzymuje!

Co z ulicą Abrahama?

5 Comments

 1. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW MIASTA RUMI NA SPOTKANIE Z PARTYJNYM BURMISTRZEM MICHAŁEM PASIECZNYM Z [PO] I JEGO PLECAKAMI RADNYMI KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO ZAŁATWIAJĄ DLA SWOICH RODZIN POSADY W BLASZAKU A.SIENICKI JEGO ŻONA BEZ KONKURSU PRACUJE W UM OD 2017 R RADNA KAROLINA RYDZEWSKA JAKO PARTYJNA Z [PO] JEST TEŻ ZATRUDNIONA I OPŁACANA Z NASZYCH PODATKÓW W CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ GDZIE MOPS W RUMI ZMUSZA PODOPIECZNYCH DO PODJĘCI PRACY W TYM CIS ZA 600-ZŁ PRZEZ CAŁY MIESIĄC ALE KASĘ PRZYZNAJE RADNEJ K.RYDZEWSKIEJ 15 RADNYCH Z [PO] JUŻ NAS TO KOSZTOWAŁO TA NIE UDOLNA IMPREZA PONAD 200-TYŚ ZŁ A ZATRUDNIONYCH JEST TYLKO TRZECH FACETÓW TO JEST ŚMIECH NA SALI W BIAŁY DZIEŃ RADNY PIOTR BARTELKE JEGO CÓRKA TEŻ PRACUJE /POTEM MATKA RADNEJ MROWICKIEJ / KOLEGO CÓRKA Z Pizzerni przy ul Kosynierów w rumi to koleżanka matki M.Pasiecznego / Dla mieszkańców Rumi niem miejsc pracy .

 2. Panie Slowikowski, chcialbym zwrocic panu uwage, ze pomylił pan miejsce w którym powinien być przecinek. Powinno to być napisane tak: "że nie chcą brać przykładu ze swojego pana, Prezesa Jarosława Kaczyńskiego". Zwracam panu te uwagę z dobrego serca, bo nie chce, żeby miał pan kłopoty związane z niewystarczającym okazywaniem czolobitnosci wobec prezesa pana.

 3. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

  Przez 4-lata burmistrz partyjny z [PO] nie zrobił nic dla mieszkańców Rumi co mu tylko wyszło zatrudnianie kolesi partyjnych z [PO] oraz Radni załatwili dla swoich rodzin pracę w tym sypiącym się blaszaku jaki jest UM .Dla tego trzeba ich od sunąć od władzy Jego obiecanki to są stare bajki gdzie niema pokrycia .
  Nigdy Niema Burmistrza w UM. Jak jest dzień przyjęć Interesantów bo nie wie co by im odpowiedział na ich problemy ale dużo czasu poświęca dla partii [PO] CZAS NA ZMIANY OD STAWIĆ WSZYSTKICH OD KORYTA NASZEGO

 4. Radny Florian Mosa to dobry kolega burmistrza miasta Rumi jego brat robi meble do blaszaka i tak jest że rączka rączkę klepie .
  to nie jest radny z ramienia PiS-u !! tylko karierowicz aby być przy sutym korycie On każdej władzy trzymał palec w czterech literach tak samo jak w-ce staroście Witoldowi Reclafowi a co zrobił Witold Reclaf jak był w-ce burmistrzem miasta Rumi Nic !!!
  i tak samo co robi w Starostwie też Nic !! ważne że ma władzę ale już mu się nie uda układ z Posłem Januszem Śniadkiem załatwiają sobie w spółkach stanowiska kiedy Witold Reclaf jako w-ce starosta może wszystkie szczury złapać za ogon żadnego i tak wygląda ich praca wszyscy chcą żeby na nich głosować a gdzie Oni byli przez 4-lata to mają wyborcę w czterech literach .zachęcamy do brania udziału w wyborach samorządowych bo to jest nawet obowiązek każdego mieszkańca żeby nam się żyło lepiej to od nas zależy pozdrawiam Pana Mirosława Słowikowskiego damy im radę /

 5. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

  TO PRAWDA KAŻDY RADNY NIE CHCE SŁUŻYĆ RUMSKIEMU SPOŁECZEŃSTWU ONI TYLKO POSZLI PO KASĘ A NIE DO PRACY TAK SAMO PARTYJNY BURMISTRZ Z ]PO] I JEGO Z-CY TO SĄ KLAKIERZY A NIE RADNI ALE TYLKO ZAŁATWIAJĄ SWOJE INTERESY ŻEBY CÓRKA CZY MATKA SIOSTRA SZWAGIER ŻĘCI BRATOWA BYLI ZATRUDNIENI W TYM ROZWALAJĄCY SIE BLASZAKU .
  BURMISTRZ M.P. PARTYJNY OPOWIADA BAJKI NA SPOTKANIACH Z MIESZKAŃCAMI CO ON ZROBI ? ALE NIE POKAZUJE CO ZROBIŁ NA NIC NIEMA POZWOLENIA TAK SAMO JESTEM W POSIADANIU PISMA Z PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Z WARSZAWY PODPISANE PRZEZ GENERAŁA .BRYGADIERA LESZEK SUSKI KOPIĘ TEGO PISMA PRZEKAZAŁAM REDAKTOROWI [GAZETY -RUMSKIEJ [ WIADOMO ŻE KLAKIERZY PARTYJNI Z [PO] BĘDĄ CHCIELI DOSTAĆ SIĘ DO KORYTA I KORZYSTAĆ Z NASZYCH PODATKÓW .
  ALE TRZEBA GŁOSIĆ ICH KŁAMSTWA NA 21-RADNYCH TO 15 -TU JEST PARTYJNYCH Z [PO] I DLA TEGO MOŻE SOBIE POZWALAĆ BURMISTRZ KTÓRY PRZEZ 10-LAT BYŁ NA BEZROBOCIU DZIŚ BĘDĄC W URZĘDZIE MIASTA ROZDAWAŁAM KAŻDEMU URZĘDNIKOWI GAZETĘ -RUMSKĄ TYLKO JEDNA URZĘDNICZKA ODMÓWIŁA MI ŻE NIE MAM PRAWA ROZNOSIĆ ŻADNYCH GAZET PRZECIEŻ URZĄD TO JEST NASZ A NIE KLAKIERÓW PARTYJNYCH PRYWATNY FOLWARK .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *