Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!

Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!

- kategoria Zdrowie, żywienie, ekologia
@Gazeta Rumska
Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!  Sala Operacyjna

Oddział Leczenia Jednego Dnia w Rumi zaprasza mieszkańców powiatu

Filia NZOZ Nr.1 w Rumi, położona przy ulicy Miłosza 3, od maja ubiegłego roku otacza opieką specjalistyczną wielu pacjentów powiatu wejherowskiego i okolic. W budynku przy Miłosza 3, oprócz porad wielu lekarzy specjalistów, udzielane są świadczenia z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, jak również diagnostyki obrazowej.

W maju 2018 swoje podwoje dla mieszkańców powiatu i wszystkich innych w potrzebie otworzył oddział szpitalny – Oddział Leczenia Jednego Dnia, w którym w ramach świadczeń chirurgii jednego dnia można wykonać wiele zabiegów. W oddziale świadczymy usługi zakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i świadczenia komercyjne.

W ramach Oddziału Leczenia Jednego Dnia przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne z zakresu:

  • Chirurgii ogólnej - zabiegi przepukliny, usuwanie tłuszczaków i wszelkich znamion.

  • Laryngologii – swoją opieką otaczamy zarówno dzieci, jak i pacjentów dorosłych.

  • Ortopedii – zabiegi z zakresu chirurgii ręki i łokcia, ostrzykiwania pod ramieniem C, również artroskopie wszystkich stawów.

  • Urologii - bogaty wachlarz zabiegów urologicznych na układzie moczowym obojga płci.

Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!
Gabinet Kruszenia Kamieni (DSWL)

Szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt – już dziś oferujemy nieinwazyjne zabiegi kruszenia kamieni dwugłowicowym aparatem (DSWL) - nadmienić tu można, że taki aparat jest na wyposażeniu tylko naszej jednostki w całej północnej Polsce.

Nasz Oddział Leczenia Jednego Dnia oferuje wszystkim swoim pacjentom całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, świadczoną przez wysoko wykwalifikowany personel. Świadczenia zdrowotne przez nas oferowane odpowiadają wymogom aktualnej wiedzy medycznej. Komfortowe zaplecze lokalowe zapewnia wygodną i niezakłóconą rekonwalescencję pozabiegową.

Przyświeca nam idea "bezpieczny, zadowolony pacjent"

Zabiegi kruszenia kamieni nerkowych przy pomocy aparatu DSWL, w przeciwieństwie do aparatów powszechnie dostępnych, wykorzystują dwa generatory fali uderzeniowej. Fala uderzeniowa celowana jest w tym przypadku w kamień z dwóch stron, co pozwala na rozbicie go od wewnątrz. W aparatach powszechnie używanych fala uderzeniowa wytwarzana jest przez jeden generator, co nie zawsze prowadzi do rozbicia kamienia (złogu). Zabieg kruszenia kamieni nerkowych przy pomocy DSWL jest zabiegiem nieinwazyjnym, co za tym idzie nie wymaga interwencji chirurgicznej. Rozkruszone kamienie pacjent wydala z moczem, od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej (zdjęcie stołu w artykule) i trwa ok. 1 godz. Następnie w pozycji siedzącej (zapewniamy bardzo wygodne fotele) pacjent przebywa w oddziale jeszcze ok. 1-1,5 godziny, w celu obserwacji oraz podaży leków o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym. Producentem naszego aparatu jest firma
amerykańsko-niemiecko-pakistańska. Aparat, którym dysponujemy, w porównaniu do aparatów powszechnie używanych w badaniach amerykańskich, wywołuje bardzo mało powikłań (0,3%).

Zapraszamy na konsultacje urologiczne, które odbywają się w poradni urologicznej w budynku naszej przychodni położonej przy ulicy Derdowskiego 23. Konsultacje w poradni odbywają się bezpłatnie (NFZ), oraz na zasadach wizyt prywatnych. Wszystkich porad udziela doświadczony lekarz, specjalista urologii posiadający specjalizację II stopnia.

Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!
Sala Wybudzeń

Szczerość i dyskrecja

Respektujemy prawa pacjenta do informacji na temat jego aktualnego stanu zdrowia, zachowania w tajemnicy przez osoby udzielające świadczeń wszelkich informacji związanych z pacjentem. Szanujemy prawo do intymności i godności każdego pacjenta. Nie wykonujemy zabiegów, na które pacjent - nasz partner nie wyraził zgody.

Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!
Sala Operacyjna

Przyjęcie do oddziału jest poprzedzone wykonaniem niezbędnych badań laboratoryjnych i obrazowych. Konieczne są również konsultacje przeprowadzone przez lekarzy operatora (wykonującego zabieg) i lekarza anestezjologa (prowadzącego znieczulenie).

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Informacji telefonicznej na temat oferty zbiegów udzielamy pod numerami telefonów:

  • Rejestracja (ul. Miłosza 3): 58-727-24-40
  • Oddział Leczenia Jednego Dnia: 58-727-24-44

Więcej, informacji na temat naszej działalności przeczytacie Państwo w kolejnych wydaniach Gazety Rumskiej.

W imieniu Prezesa NZOZ nr 1

mgr piel. Wioletta Eikmann

Problemy laryngologiczne, urologiczne lub ortopedyczne? Pomożemy!