I LO: Maturzyści dali radę!

I LO: Maturzyści dali radę!

- kategoria Edukacja
@Gazeta Rumska
I LO: Maturzyści dali radę!

112 osób przystąpiło do tegorocznych egzaminów dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Książąt Pomorskich.

Mimo że nie znamy jeszcze dokładnych wyników, trzeba przyznać, że abiturienci nie dali się zaskoczyć. Było widać, że pod okiem nauczycieli systematycznie i rzetelnie przez cały rok szkolny przygotowywali się do egzaminu. Dzięki temu napisali go pomyślnie.

Na języku polskim nie zabrakło „Lalki” Bolesława Prusa. Jest to obowiązkowa pozycja w kanonie szkolnych lektur i wielu uczniów obstawiało, że pojawi się na tegorocznej maturze. Bez problemu zatem odnaleźli się w tej tematyce.

Na matematyce poziom podstawowy był przez uczniów przyjęty pozytywnie. Zadania nie sprawiały im w większości żadnych trudności.

Egzaminy ustne przebiegały sprawnie. Trzeba przyznać, że licealiści musieli się wykazać wiedzą na bieżące tematy. W niektórych szkołach zdarzało się bowiem, iż tegoroczne pytania dotyczyły np. fragmentu internetowego bloga lub interpretacji miejskiego muralu. Nic dziwnego, że niektóre kwestie bywały zaskoczeniem, jednak rumscy uczniowie potrafili stanąć na wysokości zadania i obronić dobrze wylosowany przez siebie temat.

I LO: Maturzyści dali radę!