Odbył się już 17. Konkurs Biblijny

Odbył się już 17. Konkurs Biblijny

- kategoria Edukacja
@Gazeta Rumska
Odbył się już 17. Konkurs Biblijny

12 maja br. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbyło się uroczyste zakończenie Wojewódzko Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda.

Konkurs organizowany jest przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej, przy współpracy z parafią pw. NMP WW w Rumi. Była to już XVII edycja konkursu, który jest największym Konkursem Biblijnym w Polsce. Tematem tegorocznej edycji była „Księga Wyjścia”. Rokrocznie w konkursie bierze udział ok. 70 tys. dzieci i młodzieży, pochodzących z terenu naszego województwa i naszej archidiecezji oraz Diecezji Olsztyńskiej.

Konkurs odbywa się w czterech etapach: wstępnym, szkolnym, rejonowym i wojewódzko-metropolitarnym. W tym roku na ostatnim etapie – finałowym – wzięło udział ponad 250 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Finał miał miejsce w Zespole Szkół Salezjańskich w Rumi, gdzie uczniowie rozwiązywali testy konkursowe. Po ich sprawdzeniu, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników. Gości oraz uczestników konkursu powitał Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Ks. Janusz Sikora SDB. Następnie przewodniczący Komisji Konkursowej p. Jan Klawiter odczytał protokół komisji, która wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Goście uczestniczący w tym wydarzeniu: JE Ks. Bp Zbigniew Zieliński, ks. kan. Zbigniew Cichon, vice-kurator Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz vice-burmistrz Rumi p. Piotr Wittbrott, wraz z fundatorami nagród, wręczali laureatom zasłużone nagrody i wyróżnienia.

fot. archiwum parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi

Joanna M. Olbert

Prezes Akcji Katolickiej

przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi

Odbył się już 17. Konkurs Biblijny