Srebro dla rumskiego chóru "Lira"

Srebro dla rumskiego chóru "Lira"

- kategoria Kultura
@Gazeta Rumska
Srebro dla rumskiego chóru "Lira"

20 maja w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się II Ogólnopolski Festiwal Chóralny 50+. Brały w nim udział chóry z całej polski, m. in. z Czastar, Nakła nad Notecią, Gdańska, a także z Rumi.

Rumię reprezentował chór Lira im. ks. St Ormińskiego SDB, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej, który w zmaganiach zdobył srebrne pasmo oraz nagrodę specjalną za różnorodny repertuar. Chór godnie reprezentował Rumię, zarówno podczas przesłuchań konkursowych, spotkania integracyjnego dla chórzystów i dyrygentów w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie, jak i podczas Gali Finałowej połączonej z koncertem finalistów.

Wśród nagród znalazła się przepiękna statuetka, wykonana przez kaszubskiego artystę, nagroda pieniężna oraz liczne upominki. "Z dumą reprezentowaliśmy Rumię, ciesząc się tym chóralnym świętem, możliwością zmagania się z innymi chórzystami oraz nawiązywania muzycznych znajomości w zdrowej rywalizacji. Dziękujemy również organizatorom: Wejherowskiemu chórowi Camerata Musicale oraz gratulujemy Dyrektor festiwalu Aleksandrze Janus za organizację festiwalu na tak wysokim poziomie." - Mówiła dyrygent Katarzyna Januszewska.

Srebro dla rumskiego chóru "Lira"