Muzyczny piknik w parku miejskim

Muzyczny piknik w parku miejskim

- kategoria Kultura
Muzyczny piknik w parku miejskim

Gaba Kulka, pianistka, piosenkarka i autorka tekstów wystąpiła w Rumi. Przed nią zagrał rockowo folkowy zespół Mitra, a młodszą publiczność zabawiał czarodziej.

Nieco alternatywny muzycznie wiosenny piknik odbył się 26 maja. Gaba Kulka, czyli Gabriela Kulka wydała już kilka autorskich płyt i współpracuje z innymi artystami. Za dotychczasową działalność została wyróżniona m.in. Fryderykiem oraz nagrodą Programu 3 Polskiego Radia, ale tłumów nie przyciągnęła. Piosenkarka angażuje się również w sprawy polityczne. Lewicowa aktywistka, która w maju na zaproszenie władz Rumi grała m. in. dla rumskich dzieci, wspiera tzw. "czarne protesty", podczas których feministki domagają się prawa do aborcji.

Występujący przed gwiazdą wieczoru zespół Mitra z Gdyni zaprezentował twórczość własną oraz covery znanych utworów. Kto chciał, mógł kupić płytę zespołu.

Podczas pikniku każdy mógł również wziąć udział w konkursie na vouchery do gabinetu kosmetycznego (wystarczyło polubić dwie strony na Facebooku i zgłosić się do stoiska MDK, by podać imię i nazwisko). W programie festynu były także atrakcje dla dzieci w postaci występów czarodzieja, obok sceny ustawiono dmuchane zjeżdżalnie, a nieco dalej stoiska z lodami tajskimi i watą cukrową.

Przez cały czas harcerze zapraszali wszystkie osoby między 18 a 55 rokiem życia do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. - To krótka chwila, która daje prawdopodobieństwo uratowania komuś życia - przekonywali.

Sobotni piknik zakończył się późnym wieczorem. Następne koncerty odbędą się m.in. w ramach akcji „Lipiec w Rumi". Pierwszego lipca wystąpi zespół pop-rockowy Pectus i polsko-czeska wokalistka Ewa Farna, a 28 lipca Polska Orkiestra Muzyki Filmowej i Kameralnej z koncertem muzyki rozrywkowej i filmowej (pozostałe zaplanowane atrakcje, to: Ewa Chodakowska Be Active Tour - 7 lipca, Marcin Gortat Camp - 13 lipca i Zlot foodtrucków - 21-22 lipca).

JG 
Muzyczny piknik w parku miejskim