II Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders – Grand Prix Polski Cheerleaders 2018

II Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders – Grand Prix Polski Cheerleaders 2018

- kategoria Sport
@Gazeta Rumska
II Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders  – Grand Prix Polski Cheerleaders 2018

W hali widowiskowo–sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi 26 maja miała miejsce rywalizacja w ramach II Otwartych Mistrzostw Pomorza Cheerleaders, zorganizowanych pod patronatem Burmistrza Rumi i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Turniej był kolejnym z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2018.

Organizatorami Mistrzostw byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja „For Dream”, UKS „Active 10 Gdynia”, Mazurenko Amwrestling Promotion oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.

Do walki stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników,którzy konkurowali w dwóch dywizjach tanecznych : Pom Dance Elite i Premiere oraz Cheer Dance Freestyle Pom i Jazz. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych : Dzieci, Junior Młodszy, Junior, Senior i Senior II, według ścisłych przepisów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Cheerleaderki przyjechały między innymi, z Tarnowa, Słupska, Kobylnicy, Gdyni, Elbląga Olsztyna, Płocka, Sząbruka i Gdańska.

W gościnnych pokazach zaprezentowały się również formacje z Rumi: Szkoła Tańca „Spin” Aleksandry Borowczak i Szkółka Gimnastyczna „Gim & Fun” Joanny Wilk.

Wszystkie zawodniczki oraz zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, a dynamiczne choreografie, przesycone skokami, akrobacjami, szelestem kolorowych pomponów i niesamowitą energią, na długo zapadną w pamięć publiczności.

Galę finałową zawodów otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi Pan Ariel Sinicki oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Pan Bartosz Penkala.

Wszystkie zespoły oceniało profesjonalne dziewięcioosobowe jury, składające się z sędziów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Rywalizację w duchu zasady „Fair play” obserwowała liczna publiczność, która składała się z mieszkańców Rumi, rodzin zawodniczek, zaproszonych gości i licznych kibiców tej widowiskowej dyscypliny, jaką jest cheerleading.

Organizację zawodów wsparło wielu zaprzyjaźnionych sponsorów. Między innymi: Miasto Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pracownia Poligrafii i Reklamy „Petit”, Drukarnia „Typograf”, Catering „Jaks”, Kwiaciarnia „Asia”, Firma „Kołomański Rowery”, Firma „M&M Serviceforyards sp. z o. o., Firma „Kaszmir – Ambasada Piękna”, Firma „WellU sp. z o. o.”, Firma „Flash Art”, „Kaszmir Ambasada Piękna”, Zakład Szklarski „Petrowski”, Firma „Robot”.

Wszystkie zaprzyjaźnione instytucje i firmy, które pomogły w zorganizowaniu II Otwartych Mistrzostw Pomorza Cheerleaders, zostały uhonorowane pamiatkowymi statuetkami z logo Mistrzostw.

Zespoły otrzymały statuetki, medale i dyplomy oraz upominki od Miasta Rumi.

Za oprawę foto odpowiadały firmy „Gans” i „Flash Art”, które przygotowały pamiątkowe zdjęcia dla każdego zespołu.

Patronat nad imprezą objęli: Radio Kaszebe, Gazeta Rumska, Twoja Telewizja Morska i Portal Młoda Gdynia.

 

Wyniki turnieju :

DYWIZJA POM DANCE - ZESPOŁY

I. Pom Dance Elite – Dzieci

I miejsce – MINIDZIESIĄTECZKA – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA / AGATA KASS

II. Pom Dance Elite – Junior Młodszy

I miejsce - CHEERLEADERS CADMANS – POLA STOŁOWSKA

II miejsce - STARS – SZĄBRUK – MONIKA PUKIS

III miejsce - SOLTARE MINI BASIC – OLSZTYN – PATRYCJA WIECZOREK / NATALIA WASIAK

IV miejsce - MAXI HIT KOBYLNICA – KOBYLNICA – PAULINA CHADRYSIAK

V miejsce - JUNIOR ATIGA – TARNÓW – AGATA DRWAL

III. Pom Dance Elite – Junior

I miejsce – FANTAZJA – GDYNIA – MAŁGORZATA FRĄCEK

IV. Pom Dance Elite – Senior

I miejsce – IMP-ART – PŁOCK – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

II miejsce – IMPULS PŁOCK – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

III miejsce – BALTICA AQUA DOMINA – GDAŃSK – MARTA TARAS / KLAUDIA WĘGRZYNOWSKA

V. Pom Dance Elite – Senior II

I miejsce - UKSACTIVE 10 GDYNIA - STARSZAKI – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

VI. Pom Dance Premier – Junior Młodszy

I miejsce - UKSACTIVE 10 GDYNIA – DZIESIĄTECZKA – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

VII. Pom Dance Premier – Junior

I miejsce - BALTICA ATLANTICA – GDAŃSK – MARTA TARAS / KAROLINA LANDOWSKA / KLAUDIA WĘGRZYNOWSKA

II miejsce - UKS „ACTIVE 10 GDYNIA – DZIESIĄTKA” – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

VIII. Pom Dance Premier – Senior

I miejsce - SILVER TEAM – GDAŃSK – ANITA ZELENT / HALINA KOPUT

II miejsce - SOLTARE SENIOR – OLSZTYN – PATRYCJA WIECZOREK / NATALIA WASIAK

III miejsce - BALTICA NEPTUNEA – GDAŃSK - MARTA TARAS / KLAUDIA WĘGRZYNOWSKA

IX. Pom Dance Premier – Senior II

I miejsce - ZŁOTA ATIGA – TARNÓW – AGATA DRWAL

DYWIZJA POM DANCE - DUETY

I. Pom Dance Elite – Junior Młodszy

I miejsce - Wiktoria Szałachowska i Weronika Iwanicka – ELBLĄG – POLA STOŁOWSKA

II miejsce - Natalia Cechowska i Alicja Ignaczak – ELBLĄG – POLA STOŁOWSKA

III miejsce – Kornelia Markuszewska i Amelia Kurowska – ELBLĄG – POLA STOŁOWSKA

II. Pom Dance Premier –Senior

I miejsce - Marta Augustyniak i Paulina Rocławska – GDAŃSK – ANITA ZELENT / HALINA KOPUT

II miejsce - Nicol Różańska i Daria Borkowska – ELBLĄG – POLA STOLOWSKA

DYWIZJA CHEER DANCE

I. Cheer Dance Freestyle Pom – Junior Młodszy

I miejsce - MINI MAXI – SŁUPSK – ALEKSANDRA KOPROWICZ / NATALIA KUROWSKA

II miejsce - MAXIMKI – SŁUPSK – DARIA BRODZIK

II. Cheer Dance Freestyle Pom – Junior

I miejsce - RESTART – TARNÓW – AGATA DRWAL

II miejsce - IMPERIA – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

III. Cheer Dance Freestyle Pom – Senior

I miejsce - SENIOR MAXI – SŁUPSK – KAMILA ZALEWSKA / EWA ZALEWSKA

II miejsce - SWPW IMPACT – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

III miejsce - BALTICA STARS – GDAŃSK – MAGDALENA KOWALSKA / DOMINIKA SZWEDA

IV. Cheer Dance Jazz – Junior Młodszy

I miejsce - CALYPSO – GDYNIA – MONIKA POLENIEWICZ

II miejsce – UNLIMITED – GDYNIA – MONIKA POLENIEWICZ

V. Cheer Dance Jazz – Junior

I miejsce - KORRIGANS – GDYNIA – KAMILA HAMERSKA

II miejsce - TILT – GDYNIA – MONIKA POLENIEWICZ

DYWIZJA CHEER DANCE - DUETY

I. Cheer Dance Freestyle Pom – Junior

I miejsce -Zuzanna Frankiewicz i Kaja Sikora – TARNÓW – AGATA DRWAL

II miejsce - Ewelina Mosur i Gabriela Górak – TARNÓW – AGATA DRWAL

III miejsce - Karolina Frankiewicz i Julia Niewidziajło– TARNÓW – AGATA DRWAL

II. Cheer Dance Jazz – Junior

I miejsce - Erin Richter i Julianna Sykuła – GDYNIA – KAMILA HAMERSKA

II miejsce - Julia Blok i Zuzanna Zimna – GDYNIA – KAMILA HAMERSKA

Opracowała : Izabela Sobiecka

II Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders  – Grand Prix Polski Cheerleaders 2018

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *