Orkan vs. Sokół: zwycięstwo nad outsiderem

- kategoria Aktualności, Sport

MKS Orkan Rumia 3-1 Sokół Wyczechy (31.05.2018 r., 30 kolejka IV liga, stadion MOSiR Rumia)

IV ligowe zmagania wchodzą w decydującą fazę rozgrywek. W ramach 30 kolejki rumski Orkan podejmował u siebie outsidera z Wyczech, który zamyka ligową tabelę z dorobkiem 3 punktów. Wszystko przed meczem wskazywało więc na pewne zwycięstwo MKS-u i rzeczywiście, jedyne oczka zdobyte przez zawodników Sokoła to 3 punkty, uzyskane jesienią z Orkanem.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się z około 20-minutowym opóźnieniem, spowodowanym późniejszym przyjazdem piłkarzy Sokoła. Pierwszą bardzo dobrą okazję już w 1 minucie spotkania mieli zawodnicy gości, którzy szybko znaleźli się na połowie Orkana, dogrywając piłkę jednemu z napastników Sokoła. Minimalnie przestrzelił on obok słupka bramki. Do kolejnych ataków przystąpili już gospodarze, którzy próbowali zaskoczyć defensywę gości, w większości atakami ze skrzydeł.  Kończyły się one niedokładnymi strzałami poza światłem bramki golkipera Sokoła bądź po rykoszetach trafiały poza boisko. Również kilka rzutów rożnych nie przyniosło zamierzonego celu, jakim była bramka dla Orkana.

W pierwszej części meczu drugą klarowną sytuację wypracowali sobie zawodnicy z Wyczech, gdzie piłka po uderzeniu z około 15 metra trafiła w poprzeczkę bramki, strzeżonej przez Patryka Wychnowskiego. Po 45 minutach gry można było wyczuć rozczarowanie wynikiem 0-0 na tablicy.

Druga część meczu zaczęła się od mocnych ataków Orkana na bramkę Sokoła. Kilkukrotnie z dystansu piłkarze MKS-u próbowali zaskoczyć bramkarza gości, jednak i te próby nie dały w rezultacie bramki. W 51 minucie ta sztuka udała się Mohamedowi Doumbouya, który po pierwszym zablokowanym strzale z najbliższej odległości umieścił w siatce drugie uderzenie piłki. Gra po objęciu prowadzenia przez Orkan nieco się uspokoiła, choć do głosu ponownie doszli goście, którzy próbowali ataków na połowę Orkana. W 71 minucie po rzucie rożnym Orkan wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Michała Jerucia. Było to kolejne bardzo ważne trafienie Kacpra, który na boisku tego dnia zameldował się kilka minut wcześniej. 5 minut później trzecie trafienie dla Orkana zanotował Dawid Kowalski. Gra przy wyniku 3-0 nieco straciła na tempie meczu, jednak drużyna gości zdołała zdobyć honorowe trafienie. W 81 minucie, po rajdzie lewą stroną, gracz z numerem 10 na koszulce Sokoła Wyczechy ustalił wynik meczu na 3-1 bardzo ładnym uderzeniem z dystansu.

Orkan dzięki zwycięstwu dopisał do swojego dorobku ważne 3 punkty, posiadając ich łącznie 33 po 30 kolejkach. MKS zajmuje 15 miejsce w tabeli, powiększając swoją przewagę nad Gedanią i Cartusią odpowiednio do 3 i 4 punktów. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 4 kolejki, a kolejna szansa na zwycięstwo już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 na stadionie MOSiR w Rumi. Wtedy bowiem Orkan podejmie u siebie rezerwy Bytovii Bytów.