Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

- kategoria Imprezy w mieście, Kultura
Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

 

W Uroczystość Bożego Ciała na stadionie MOSiR w Rumi miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Mieszkańcy Rumi i okolicznych miejscowości zgromadzili się, aby wspólnie uwielbiać Boga poprzez udział w koncercie ewangelizacyjnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bogu-Chwała.

Na scenie wystąpił chór pod dyrekcją znanej i lubianej w Rumi Weroniki Korthals. Wraz z chórem i zespołem muzycznym śpiewali soliści: Joanna Knitter i rumianin Przemek Bruhn.

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]  Pieśni uwielbienia przeplatały się z rozważaniem Słowa Bożego z księgi Apokalipsy św. Jana i modlitwą prowadzoną, tak jak podczas poprzednich koncertów, przez księży: Mariusza Świerczyńskiego, Krystiana Wilczyńskiego i Pawła Labudę.

Podczas tegorocznego koncertu wielu zgromadzonych mogło w wyjątkowy sposób odczuć obecność Najważniejszego Gościa. Kulminacyjnym punktem tego niezwykłego modlitewnego spotkania było bowiem uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu. W pewnym momencie muzyka ucichła a wiernym ukazał się Najświętszy Sakrament niesiony przez ks. Witolda Drzyzgiewicza, proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Wierni klęcząc, w ciszy oddawali chwałę i cześć Panu Bogu.

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

Po raz pierwszy w tym roku wydarzenie wzbogacono również o możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która odbywała się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu budynku za sceną.

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]  Diakonia ewangelizacji Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej (w czerwonych koszulkach) pod swoim namiotem oferowała nietypowy "trójpak": kawa, ciasto i modlitwa. Obok, w namiocie Anielskiej Księgarni można było zakupić koszulki z chrześcijańskimi grafikami.

Koncert „Bogu Chwała” zgromadził ponad tysiąc osób, które radośnie przeżywały to niezwykłe święto, uwielbiając Boga modlitwą i śpiewem. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością ks. bp Zbigniew Zieliński.

Koncert odbył się pod patronatem honorowym Abp. Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, Starosty Wejherowskiego - Pani Gabrieli Lisius, burmistrzów: Rumi - Michała Pasiecznego i Redy - Krzysztofa Krzemińskiego.

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

Gratulacje i podziękowania za zorganizowanie już po raz czwarty tego ważnego i pięknego wydarzenia składamy na ręce Krzysztofa Gatza, prezesa Stowarzyszenia Bogu-Chwała.

Galeria

Zdjęcia: Jacek Kłeczek

Zdjęcia: Emilia Samulska

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]

Autor:

Tomasz Kłeczek

 

 

 

Rumia wielbi Boga! [+Zdjęcia]