Tylko w Rumi dzieci zapłacą za bilet. Mieszkańcy apelują do władz.

Tylko w Rumi dzieci zapłacą za bilet. Mieszkańcy apelują do władz.

- kategoria Miasto, Polityka
Tylko w Rumi dzieci zapłacą za bilet. Mieszkańcy apelują do władz.

Rumia znowu trafiła do serwisów informacyjnych. Tym razem z powodu pomysłu na darmową komunikację dla dzieci i młodzieży, która latem ma być jednak płatna.

Kolejne miasta znajdujące się w rejonie trójmiejskiej metropolii zaczęły wprowadzać darmowe bilety dla dzieci oraz nastolatków. W Rumi taka ulga weszła w życie 1 czerwca, choć została przygotowana w sposób wybiórczy, na co zwrócił uwagę polityk Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Socha. Działacz społeczny zdziwił się, że rumscy samorządowcy umieją znaleźć środki na rozdzielanie wysokich nagród dla urzędników, organizowanie szeregu imprez, wydawanie kolorowych biuletynów, w których promuje się środowisko władzy, natomiast w obliczu konieczności poniesienia kosztów realizacji pełnego programu pomagającego w podreperowaniu budżetów rumskich rodzin oraz kształtującego dobre nawyki transportowe... środków na pomoc brak.

- Kwestia odpowiedniej organizacji transportu wspólnego jest najtańszym środkiem, którym gmina, poprzez pracę u podstaw, powinna długofalowo oddziaływać na zmniejszenie korków w mieście, a z informacji pozyskanych ze strony Urzędu Miasta wynika, że „cały rok" w Rumi nie obejmuje lipca i sierpnia. Spotykam wiele osób, u których zrodziło się pytanie, czy wcześniejsze, wielomiesięczne zabiegi promocyjne Urzędu Miasta były uczciwe, jeśli letnie miesiące nie są objęte preferencjami? - mówi Mateusz Socha.

Temat trafił do mediów, a żeby nie zakończyło się jedynie na dyskusji, wraz z grupą działaczy społecznych i samorządowych Mateusz Socha zorganizował akcję zbierania podpisów pod wnioskiem do Rady Miasta Rumi. - Tematem apelu jest kwestia ograniczeń w bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską dla osób poniżej 20 roku życia - informuje rumski działacz. - Chcemy, aby bezpłatne przejazdy dla młodego pokolenia rumian obowiązywały przez cały rok, nie wyłączając okresu wakacji, jak ma to miejsce przy obowiązujących regulacjach.

Wiadomo, że wymagałoby to wygospodarowania (szacunkowo) kilkudziesięciu tysięcy złotych z miejskiego budżetu. Decyzja w tej sprawie będzie podjęta przez Radę Miejską w głosowaniu.

JG

Tylko w Rumi dzieci zapłacą za bilet. Mieszkańcy apelują do władz.

1 Comment

  1. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

    CZAS NAJWYSZY DOBRAĆ IM SIĘ DO CZTERECH LITER TYM PARTYJNYM OSZOŁOMOM Z [PO] ONI TYLKO PILNUJĄ SWOJE RODZINNE INTERESY KOGO BY TU JESZCZE ZATRUDNIĆ !!!

Komentowanie wyłączone