Nie ma obiecanego bloku komunalnego

Nie ma obiecanego bloku komunalnego

- kategoria Miasto
Nie ma obiecanego bloku komunalnego

Przez całą - kończącą się już - kadencję burmistrza Michała Pasiecznego i przewodniczącego Ariela Sinickiego nie wybudowano ani jednego budynku z mieszkaniami komunalnymi, choć padło takie zapewnienie.

Burmistrz i przewodniczący od początku swojej kadencji zapowiadają budowę nowych mieszkań komunalnych. Dlatego od 2015 roku dotychczasowi lokatorzy mogli wykupić mieszkanie za 25 procent wartości. Dzięki dużemu upustowi, zgłoszeń do Urzędu Miejskiego były dziesiątki. Weryfikowano czy nie ma zaległości w opłatach, czy najemcy zajmują lokale bezterminowo, sprawdzano jaka jest wartość i pytano czy sprzedaż nastąpi w formie ratalnej.

Pozyskane pieniądze były odkładane na budowę nowych mieszkań. Wiosną 2015 roku burmistrz Pasieczny zapowiedział, że pierwsze będą oddane w ciągu dwóch, trzech lat, a więc w 2017, najdalej w 2018 roku. Obietnica została złożona podczas rozmowy z mieszkańcami, którą zorganizował radny Piotr Bartelke. Także z Rady Miejskiej padały zapewnienia, że nowe mieszkania to ważna sprawa, ponieważ wiele osób na nie oczekuje.

Po zapowiedzi w 2015 roku zlecona została koncepcja budowy. Rada Miejska przeznaczyła na to pieniądze, a burmistrz Pasieczny powiedział, że będzie przeprowadzona analiza, gdzie bloki mogą powstać (w 2016 było już wiadomo, że rozglądanie się za nową lokalizacją zakończyło się na wyborze rejonu ulic Żwirki i Wigury oraz Reja). W tym czasie przewodniczący Ariel Sinicki stwierdził - właśnie w kontekście mieszkań komunalnych, - że "obiecywaliśmy to w kampanii wyborczej i teraz, po zdobyciu środków finansowych na ten cel dotrzymujemy słowa danego mieszkańcom". Mimo tych zapewnień, budynku jeszcze nie ma, a w 2018 roku została dopiero podpisana umowa z Bankiem Gospodarstwa Komunalnego na pożyczkę, za którą zbudowany zostanie blok. W środku ma być kilkadziesiąt mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych.

W dniu 13.06.2018 miasto ogłosiło przetarg "Budowa komunalnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Żwirki i Wigury". Planowany termin oddania obiektu do użytku wyznaczono na 9.12.2019.

JG

Nie ma obiecanego bloku komunalnego

Nie ma obiecanego bloku komunalnego

1 Comment

  1. WIADOMO ŻE KLAKIERZY PARTYJNI Z [PO] TYLKO OBIECUJĄ ALE NIC NIE WYKONUJĄ I TAK 4-LATA IM ZLECIAŁO .

Komentowanie wyłączone