Marsz i czytanie na wesoło

Marsz i czytanie na wesoło

- kategoria Edukacja
Marsz i czytanie na wesoło

Jak nie czytam, jak czytam” było hasłem przewodnim akcji zorganizowanej przez uczniów oraz nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

Gwoździem programu był przemarsz „na wesoło” do Stacji Kultura. Przedsięwzięcie rozpoczęło się zbiórką przed szkołą. Każdy uczeń przyniósł ze sobą książkę, której fragment miał odczytać przed Stacją Kultura.

Uczniowie przebierali się za bohaterów literackich lub zakładali inny, zwracający uwagę przechodniów strój. Mieli dodatkową motywację, bowiem klasa, z której najwięcej uczniów wystąpiło w przebraniu, będzie nagrodzona dniem bez odpytywania w nowym roku szkolnym.

Ponadto licealiści przygotowali transparenty z hasłami propagującymi czytelnictwo. Wraz z opiekunami przed budynkiem Stacji Kultura młodzi ludzie zachęcali wszystkich przechodzących do wspólnego czytania, w znakomitej atmosferze i świetnych humorach, które dopisywały wszystkim obecnym. Uczniowie i pozostali uczestnicy akcji układali swoje książki jedna na drugiej w jak najwyższą wieżę.

Po wspólnym czytaniu przyszła pora na pamiątkowe zdjęcie przy Stacji Kultura. Wszyscy ustawili się w grupie do fotografii, a następnie zabrali swoje książki i udali się w drogę powrotną do szkoły.

Warto dodać, że każdy, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w organizację akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, został dodatkowo nagrodzony punktami. Była to część akcji o zasięgu ogólnopolskim, związana z pobijaniem rekordu we wspólnym czytaniu w tym samym momencie. W ten sposób rumscy licealiści zwrócili uwagę na to, jak ważnym elementem jest czytelnictwo w edukacji młodego pokolenia.

Do marszu przyłączyła się także grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

Emilia Samulska

Marsz i czytanie na wesoło