Kolejny kandydat na Burmistrza Rumi

Kolejny kandydat na Burmistrza Rumi

- kategoria Miasto, Polityka
Kolejny kandydat na Burmistrza Rumi

Podczas konferencji prasowej 13 czerwca swojego kandydata na Burmistrza Rumi przedstawili działacze lokalnego PiS.

Jest nim 29-letni Mateusz Socha. W Rumi uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 9, Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum. W latach 2008-2013 studiował prawo. Pracował w Biurze Współpracy Międzynarodowej Agencji Rynku Rolnego, a obecnie pełni funkcję Dyrektora Biura Zarządu i Rozwoju Organizacji w Grupie Energa.

Kampania kandydata, według jego zapowiedzi, ma być oparta na rozmowie z mieszkańcami. Zapowiedział on również, że w najbliższym czasie będzie sprawdzał, dokąd wędrowały pieniądze z miejskiego budżetu. Według Mateusza Sochy, również planowanie finansowe powinno być konsultowane z mieszkańcami.

Kandydat wyraził swoją opinię na temat wydatkowania pieniędzy z miejskiego budżetu. Jego zdaniem obecnie Urząd Miasta wydaje za dużo na promocję (np. druk kolorowych biuletynów), co powoduje niedobór środków na sprawy faktycznie potrzebne mieszkańcom. Uzasadniając tą tezę, podał przykład bezpłatnych przejazdów autobusowych dla dzieci i młodzieży, które w naszym mieście nie będą obowiązywać w lipcu i sierpniu. Dodajmy, że na ten cel zabrakło szacunkowo kilkudziesięciu tysięcy złotych, a informacja zbiegła się z ujawnieniem premii dla urzędników o łącznej wysokości niemal miliona złotych.

Mateusz Socha jest drugim, jak do tej pory, zapowiadanym kandydatem na Burmistrza. W marcu swój zamiar ubiegania się o to stanowisko zapowiedziała Monika Baran (czytaj więcej tutaj).

Kolejny kandydat na Burmistrza Rumi

Kolejny kandydat na Burmistrza Rumi

2 Comments

  1. Dopiero po studiach a już dyrektor w Enerdze. Błyskawiczny awans. Potrzeba doświadczenia by zarządzać miastem.
    Przypomnę, że miało nie być kandydatów, którzy są zatrudnieni w państwowych spółkach. PIS kpi z mieszkańców Rumi.

  2. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

    TO PRAWDA A NIE ŻE NASZE PIENIĄDZE SĄ ROZDAWANE SWOIM KOLESIOM PARTYJNYM Z [PO] CZAS ROZLICZYĆ PARTYJNEGO BURMISTRZA I JEGO PLECAKÓW Z [PO] BO NA 21-TO 17-JEST ZWIĄZANYCH Z MICHAŁEM PASIECZNYM BO KAŻDY Z NICH COŚ ZAŁATWIA DLA SIEBIE ŻEBY CÓRKA CZY SIOSTRA MATKA PRACOWALI W TYM ROZWALAJĄCYM SIĘ BARAKU JAKI JEST [UM [ TO JEST HAŃBA W XXI WIEKU NIEMA URZĘDU TYLKO KOTYNERY Z LAT 1970 R ALE JAK PAN TAKI KRAM W DNIU 18.06.2018 R ODBĘDZIE SIĘ PIKIETA POD URZEDEM MIASTA RUMI NASZE NIEZADOWOLENIE Z WŁADZY JAKA PRZETRWONIŁA NASZE PODATKI W SĄDACH PRACY /SĄDZIE ADMINISTRACYJNYM NAS TO KOSZTOWAŁO PONAD 400-TYŚ ZŁ

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *