"Czas na zmiany!" - mówią pikietujący pod Urzędem Miasta

"Czas na zmiany!" - mówią pikietujący pod Urzędem Miasta

- kategoria Miasto, Polityka
"Czas na zmiany!" - mówią pikietujący pod Urzędem Miasta

W poniedziałek 18 czerwca o godz. 15:00 pod Urzędem Miasta zgromadziła się niewielka grupa pikietujących z "Rumskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Korupcji, Niegospodarności i Obrony Praw Człowieka EFAS". Zgromadzenie miało charakter protestu przeciw burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu. Władzom miasta grupa mieszkańców zarzuca szereg nieprawidłowości oraz niedotrzymywanie obietnic wyborczych.

"Niech Pan tutaj przyjdzie!"

"Jeżeli Pan się na niczym nie zna, to niech Pan zrezygnuje z tego stanowiska. Nikt Pana na to stanowisko nie prosił!" - mówił w stronę Urzędu do nieobecnego na pikiecie burmistrza Wiesław Korzyczkowski ze stowarzyszenia EFAS. "Niech Pan tutaj przyjdzie, powie prawdę i posłucha prawdy" - wzywał jeden z organizatorów pikiety. Jednak pomimo tych wezwań, burmistrz nie wyszedł do protestujących.

"Takiego burmistrza my nie potrzebujemy. Ani w Rumi, ani w Tczewie, ani w żadnym innym miejscu" - podsumował swoje wystąpienie.

Zatrudnianie członków rodzin radnych

Oczekiwania pikietujących wyliczała prezes Stowarzyszenia EFAS Elżbieta Flisikowska. "My oczekujemy mieszkań, my oczekujemy domu pomocy starości, my oczekujemy domu dla niepełnosprawnych" - wyliczała organizatorka Elżbieta Flisikowska. "Tego nie ma. Ale są pieniądze dla kolesi, zatrudnienia żony Przewodniczącego Rady Miasta - bez konkursu."

Pani Flisikowska zarzuciła również burmistrzowi brak utrzymywania kontaktu z mieszkańcami:

"Tu jest Pan, któremu burmistrz przez 3 lata nie odpowiada. Są ludzie, którym w ogóle nie odpowiada."

Dalej poruszyła temat potrzeb mieszkańców, które jej zdaniem nie zostały zaspokojone przez obecny samorząd:

"Proszę zobaczyć na ul. Różanej, gdzie jest "zielona wyspa". Nam nie jest potrzebna "zielona wyspa". Nam jest potrzebny żłobek, przedszkole, Urząd z prawdziwego zdarzenia..." - wyliczała. "Obiecał, że w pierwszej kadencji jego priorytetem będzie budowa nowego ratusza. 4 lata mija za parę miesięcy. Ratusz jak stał rozwalony - tak stoi."

Skargi urzędników

Kontynuując temat budynku Urzędu Miasta zwróciła uwagę na złe, wg. jej opinii warunki pracy w tym miejscu:

"Latem jest sauna. Pracownicy się skarżą. Siedzą po 4-5 osób w jednym pokoju. Nie ma warunków. Nie mają gdzie śniadania zjeść. Nie ma pokoju socjalnego."

"Co najmniej trzydzieści parę procent urzędników się skarży (...) Nie chcę wymieniać ich nazwisk, bo wiadomo że zostaną zwolnieni" - wyjaśniała.

Swoje problemy, wg. Pani Elżbiety, zgłaszają również nauczyciele. "Ile nauczycieli do mnie przychodzi... Najpierw połączyli 2 szkoły, teraz rozdzielili, no teraz trzeba zatrudnić jeszcze w tym czasie swoich kolesi partyjnych."

Czas na zmiany?

"Nie chcemy takiego gospodarza. Czas na zmiany! Nie ustąpię nikomu. Nie ustępowałam nikomu w tamtych czasach i nie ustąpię w tych czasach. A tym bardziej, że dzisiaj w wolnym i demokratycznym państwie ja żyję" - podsumowała.

"Czas na zmiany!" - mówią pikietujący pod Urzędem Miasta

5 Comments

 1. Panie Redaktorze to piszą plecaki Michała Pasiecznego z naszych podatków wydział promocji tam jest najwięcej tych pachołków z [PO]

 2. Stowarzyszenie Narodowa Rumia

  Osobo ukrywająca się pod pseudonimem "tomek kłak" - W pikiecie EFASU nie uczestniczył ani jeden przedstawiciel rumskich narodowców. Prosimy nas nie łączyć ze wspomnianymi w artykule osobami.

 3. 16 lipca będzie was narodowców emerytów beretów rydzyka chociaż tym razem z 10 osób z około 50 tysięcznego miasta, marsz do kościoła pikietować o mózg hhahaa

 4. W DNIU 16.07.2018 R ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNA PIKIETA PRZED URZĘDEM MIASTA RUMI TYM RAZEM DOTYCZY TO SPRAW ZWIĄZANYCH Z KŁAMSTWEM I OBIETNICAMI MICHAŁA PASIECZNEGO ORAZ RADNYCH DLA CZEGO RADNA KAROLINA RYDZEWSKA OTRZYMUJE PIENIĄDZE Z URZĘDU MIASTA NA CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ GDZIE PRACUJĄ LUDZIE ZMUSZANI ZA 700-ZŁ NAWET SĄ INWALIDZI JAK TO SIĘ MA WEDLE PRAWA RADNI Z PARTII [PO] PRZYZNALI NA [CIS[ 900-TYŚ ZŁ I RAZ 180-TYŚ JAK MIELI SIĘ WYTŁUMACZYĆ GDZIE SĄ PIENIĄDZE TO UCIEKALI OD TEMATU TO BYŁO NA SPOTKANIU Z MIESZKAŃCAMI W DOMU -KULTURA JANOWO W 2017 R W URZĘDZIE PRACUJE PONAD 166-URZĘDNIKÓW TO JEST PONAD 55/% WIĘCEJ JAK ZA POPRZEDNIĄ BURMISTRZ ELŻBIETĘ ROGALA -KOŃCZAK .

 5. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

  To prawda że do 2014 r pracowało 98-urzędników po wyborach w 2014 r bardzo szybko wzrastała liczba zatrudnień w tym rozwalającym się baraku najpierw Michał Pasieczny zaczął zatrudniać kolegów ze szkół na w-ce burmistrza oświaty ale po trzech miesiącach facet się pożegnał potem zatrudnił drugiego kolesia na to samo stanowisko dziś prezes [PUK] w Rumi to widać i czuć jak wygląda brudna Rumia nie pamiętam żeby tak było brudno nigdzie nie było kwiatów trawa ponad metr już usycha sama śmietniki na ul wypełnione po brzegi .
  Barak jak stał tak stoi chodniki krzywe miały być budowane przedszkola modłowe i co i nic ale ważne że partyjny Michał Pasieczny obiecuje tak samo jak Rudy Tusk z tej samej obcji [PO] wiadomo że na niczym klakierzy partyjni z [PO] się nie znają wiedzą tylko jak rozdawać sobie milionowe premie ile przegranych spraw przed różnymi sądami od sądu pracy pod sądy administracyjne w gdańsku .
  Co nas podatników te głupie decyzje M.Pasiecznego kosztowały nas 400-tyś zł .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *