Radunia vs. Orkan: porażka na zakończenie sezonu

Radunia vs. Orkan: porażka na zakończenie sezonu

- kategoria Aktualności, Sport
Radunia vs. Orkan: porażka na zakończenie sezonu

Radunia Stężyca 5-0 MKS Orkan Rumia (23.06.2018 r., 34 kolejka IV ligi, stadion w Stężycy)

Na pożegnanie sezonu 2017/2018 rumski Orkan wybrał się na wyjazdowe spotkanie do Stężycy z tamtejszą Radunią. Po 33 kolejkach walki, mecz ten był tzw. meczem o pietruszkę, gdyż losy awansu, jak i spadku, rozstrzygnęły się w przedostatniej kolejce. Oba zespoły walczyły natomiast o całkiem inne cele: Radunia to beniaminek, któremu i w tym roku udało się zdobyć awans do kolejnej wyższej klasy rozgrywkowej, za to Orkan utrzymał się na IV ligowych boiskach.

Pomimo tego piłkarze Raduni wyszli w tym meczu na boisko, w pełni walcząc o trzy punkty. Orkan z mocno okrojoną ławką rezerwowych bronił się dzielnie i walczył przez całe spotkanie. Jednak to gospodarzom udało się zdobyć bramki w tym spotkaniu. Radunia pewnie zwyciężyła 5-0 nad rumskim Orkanem. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu, bo piłkarze Orkana kilkukrotnie stawali przed szansą na zdobycz bramkową. Bardzo dobre okazje zaprzepaścili m.in. Krefft, Renusz czy Doumbouya.

Jednak podopieczni Jacka Stawiasza mogli w głębi duszy cieszyć się, dzięki utrzymaniu kończąc tegoroczne rozgrywki na 14 miejscu w tabeli. Orkan w 34 kolejkach zgromadził 39 punktów, na co składało się 11 zwycięstw, 6 wyników remisowych oraz 17 porażek. Jeśli chodzi o zdobycze bramkowe, piłkarze MKS-u 54 razy trafiali do siatki przeciwników, natomiast rumscy bramkarze piłkę z własnej siatki musieli wyciągać 67 razy. Z pewnością po tym sezonie należy cieszyć się z bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej Kacpra Kiełba, który zaliczył 20 trafień. Niewątpliwie, utrzymanie Orkana mogłoby nastąpić dużo wcześniej, jednak kilkukrotnie rumianie tracili bramki, a co za tym idzie punkty w ostatnich minutach spotkania. Miejmy nadzieję i trzymajmy kciuki za lepsze wyniki w sezonie 2018/2019!

Radunia vs. Orkan: porażka na zakończenie sezonu