Bogdan Formella kandydatem na burmistrza [+ VIDEO]

Bogdan Formella kandydatem na burmistrza [+ VIDEO]

- kategoria Aktualności, Polityka
@Gazeta Rumska
Bogdan Formella kandydatem na burmistrza [+ VIDEO]

Na specjalnie zwołanej w hotelu Falko konferencji prasowej, swoją kandydaturę w wyborach samorządowych na urząd burmistrza Rumi przedstawił Bogdan Formella.

Kandydat na burmistrza jest także założycielem stowarzyszenia „Nasza Rumia”, które gromadzi grono osób związanych z przedsiębiorczością, samorządem, pomocą społeczną, organizacjami pozarządowymi, służbą zdrowia, organizacjami młodzieżowymi, sportowo-kulturalnymi itp.

Bogdan Formella jest związany z Rumią od 50 lat. Był tu szefem hufca ZHP, w którym rozpoczął swoją działalność społeczną, samorządową i współpracę w różnymi środowiskami.

Długo zastanawiałem się nad kandydowaniem, ale po to założyliśmy „Naszą Rumię, aby zabiegać o rozwój i sukces Rumi. O wielu lat współpracuję z jedenastoma organizacjami w Rumi. To rzesza ludzi zainteresowanych rozwojem naszego miasta, a nie politycznymi oraz partyjnymi rozgrywkami. Jesteśmy zainteresowani współdziałaniem ze wszystkimi, którzy chcą zmieniać Rumię, unowocześniać jej wizerunek, inwestować w rozwój i robić to dla mieszkańców, a nie dla wąskiego kręgu wpływowych osób związanych z władzą – powiedział Bogdan Formella, kandydat na burmistrza Rumi. – Liczę na to, że osoby, które dotąd mnie wspierały, będą mi pomagać w kampanii wyborczej, ale także po wyborach. Chciałbym aby Rumia – Moja Mała Ojczyzna rozwijała się dynamicznie, a mieszkańcy byli dumni i zadowoleni, że tutaj mieszkają.

Bogdan Formella jako przyszły burmistrz miasta zamierza skupić się na rozszerzaniu inwestycji na terenie Rumi, rozbudowie infrastruktury miejskiej, racjonalnym wydatkowaniu publicznych pieniędzy z budżetu miasta, organizowaniu wsparcia osób i rodzin potrzebujących pomocy, racjonalnym inwestowaniu w szkolnictwie i oświacie.

W swoim życiu i działalności, bez wykorzystywania wyłącznie publicznych pieniędzy, wybudowałem różne obiekty dla potrzeb mieszkańców, dzieci i młodzieży. Wiem jak to robić. Dlatego twierdzę, że potrafię wybudować w centralnym punkcie miasta nowy Ratusz, w którym mieszkańcy Rumi będą mogli załatwiać swoje sprawy oraz zagospodarować jego centrum – powiedział Bogdan Formella.

Powiedzieli o Bogdanie Formelli:

 

„Współpracowałem z Bogdanem Fomellą jeszcze gdy sam byłem burmistrzem Rumi. Był zawsze kompetentny, odpowiedzialny i wiarygodny. Harcerze zawsze pomagali i działali dla dobra miasta. Do dziś taka postawę prezentuje pan Bogdan. Myślę, że będzie dobrym gospodarzem naszego miasta”

Jan Klawiter, poseł na Sejm RP.

„Działalność w harcerstwie ukształtowała charakter Bogdana. Bogdan Formella był bardzo dobrym samorządowcem, a swoje doświadczenie wykorzystywał w czasie pracy w Radzie. Zaskakująca jest dla mnie, jego umiejętność skutecznego rozmawiania z każdym człowiekiem, z ludźmi o odmiennych poglądach politycznych i gospodarczych, a co jest istotne dla naszego miasta, że nie upartyjni wszystkich sfer działalności”

Dariusz Kuczmarski, urzędnik i były samorządowiec.

“Od przyszłego burmistrza oczekuję przejrzystego planu działań i uczciwego podejścia do mieszkańców. Kandydatem posiadającym te cechy jest bez wątpienia Bogdan Formella. Jest to człowiek, który skupia się nie na mówieniu, ale na realnym działaniu”

Grzegorz Partyka, przedsiębiorca

„Szanowni Państwo,

Wkrótce podejmiemy ważną decyzję, komu powierzyć stery naszego miasta, w którym żyjemy na co dzień. Uważam a nawet jestem pewny, że powinniśmy zagłosować na Bogdana Formella na człowieka, który jest odpowiednim kandydatem na stanowisko Burmistrza miasta Rumi.
Bogdana znam od wielu lat jest wielkim społecznikiem o otwartym sercu dla innych ludzi a w szczególności dla tych, co potrzebują pomocy, człowiek biznesu przez całe życie zaangażowany w zarządzanie rumskim harcerstwem oraz ośrodkami Centrum Przygody w Rumi i Potęgowie.
Wieloletni radny miasta Rumi gdzie pełnił wiele funkcji między innymi był przewodniczącym komisji finansowej w Radzie Miasta.
Bogdan Formella z swoim doświadczeniem zawodowym i biznesowym, charakterem człowieka prawego, otwartego i wrażliwego jak najbardziej spełnia wszelkie wymogi dla bycia Burmistrzem naszego miasta.
Demokracja w Rumi funkcjonuje tylko pozornie. Rada jest podporządkowana woli obecnego Burmistrza. Burmistrz decyduje a radni bezkrytycznie aprobują jego uchwały i to trzeba zmienić.
Najwyższy czas, aby Rumia była przyjazna dla przedsiębiorców nie tylko w słowach, ale w praktycznym działaniu. Miasto i jego władze muszą być transparentne czas skończyć z kumoterstwem i nepotyzmem. Takie działania może nam tylko zagwarantować wybór Bogdana Formelli na fotel Burmistrza Rumi.”

Jarosław Muszyński, Radny Miasta Rumi

 

 

Bogdan Formella kandydatem na burmistrza [+ VIDEO]

2 Comments

  1. Od Pani Flisikowskie to trzy kroki w bok to co Ona robi dla ludzi potrzebujących to nikt z partii [PO/PSL nie zrobił dla ludzi którzy takiej pomocy potrzebują .

  2. A czemu nie daliście wypowiedzi flisikowskiej? Przecież ona tez popiera formelle. Brygada FF znowu w akcji hehehe

Komentowanie wyłączone